محققان هلندی می گویند؛

هورمون بالای تیروئید در میانسالی و افزایش ریسك بیماری قلبی

هورمون بالای تیروئید در میانسالی و افزایش ریسك بیماری قلبی طبق نتایج یك مطالعه، افراد میانسال و مسن دارای میزان بالا هورمون تیروئید با ریسك بیشتر بیماری عروقی و مرگ ناشی از آن مواجه هستند.



به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، تیروكسین آزاد، معروف به FT۴ هورمون تولیدشده با استفاده از غده تیروئید است كه به كنترل میزان آن در بدن برپایه مصرف انرژی كمك می كند.
مطالعه همینطور عنوان می كند افراد مسن دارای میزان بالای هورمون FT۴ دو برابر بیشتر در معرض كلسیمی شدن عروق خونی هستند كه ممكن است نشانه تصلب شریان باشد. در تصلب شریان، دیواره عروق خونی به علت رسوب چربی در لایه درونی شان سفت و سخت می گردد.
آرجولا بانو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هلند، در این باره می گوید: «ما پیش بینی می كنیم كه عملكرد تیروئید بر ریسك مبتلا شدن به تصلب شریان با استفاده از تاثیر بر فاكتورهای پرخطر قلبی-عروقی نظیر فشارخون تاثیر می گذارد. »
همچنین افزایش میزان FT۴ با ۸۷ درصد ریسك بیشتر مبتلا شدن به بیماری قلبی-عروقی مرتبط با تصلب شریان و همینطور ریسك دو برابری مرگ قلبی ناشی از تصلب شریان همراه است.
به گفته بانو، «یافته ها مبین این مطلب است كه اندازه گیری هورمون تیروئید FT۴ به شناسایی افرادی كه در معرض ریسك بالای تصلب شریان هستند كمك می كند. »
 

1396/08/18
18:40:46
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: قلب , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه