هشدار مجدد محققان؛

سیگار كشیدن ریسك تپش قلب را بالا می برد

سیگار كشیدن ریسك تپش قلب را بالا می برد عطر و تن: محققان اخطار می دهند هر چقدر فرد سیگار بیشتری دود كند ریسك مبتلا شدن به اختلال شایع تپش قلب هم بیشتر شده و در نتیجه خطر سكته و مرگ زودهنگام هم افزایش می یابد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، فیبریلاسیون دهلیزی نوعی اختلال تپش قلب یا آریتمی قلبی است كه عامل ۲۰ تا ۳۰ درصد تمام سكته ها بوده و احتمال مرگ زودهنگام را بالا می برد.
«داگفین آیون»، سرپرست تیم تحقیق از كالج امپریال لندن، در این باره می گوید: «ما دریافتیم افراد سیگاری در معرض خطر بالا فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند اما این خطر در افرادی كه سیگارشان را ترك می كنند به شكل قابل توجهی كاسته می شود.»
در این مطالعه جدید، محققان ۲۹ مطالعه كه شامل حدود ۶۷۸ هزار شركت كننده از آمریكای شمالی، اروپا، استرالیا و ژاپن بود را بررسی كردند.
یافته ها نشان داد دودكردن ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ یا ۲۹ نخ سیگار در روز به ترتیب با ۹، ۱۷، ۲۵، ۳۲، ۳۹ و ۴۵ درصد افزایش ریسك بروز فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط می باشد.
به گفته محققان به ازای هر ۱۰ «پاكت-سال» سیگار كشیدن، ریسك مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی ۱۶ درصد افزایش می یابد. «پاكت سال» تعداد پاكت های سیگار دودشده در روز ضربدر تعداد سالهای است كه فرد سیگار می كشد.
در مقایسه با افرادی كه هیچ وقت سیگار نكشیده اند، ریسك مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی در میان افراد سیگاری فعلی ۳۲ درصد، و در میان افراد سابقاً سیگاری ۹ درصد بیشتر است.

1397/04/27
13:57:37
5.0 / 5
5358
تگهای خبر: قلب , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه