محققان پی بردند؛

استرس بعد از حادثه باعث افزایش ضربان نامنظم قلب می گردد

استرس بعد از حادثه باعث افزایش ضربان نامنظم قلب می گردد عطر و تن: به قول محققان، افراد مبتلا به اختلال استرس بعد از حادثه (PTSD) در معرض افزایش خطر مبتلا شدن به اختلال ضربان قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، این نخستین بار است كه رابطه بین فیبریلاسیون دهلیزی و اختلال استرس بعد از حادثه مشخص شده است؛ فیبریلاسیون دهلیزی معمولا با افزایش سن بروز كرده و شایع ترن نوع مشكل تپش قلب است. فیبریلاسیون دهلیزی احتمال سكته را افزایش داده و در مطالعات قبلی با فشارخون بالا، دیابت، چاقی و اختلال در خواب مرتبط شده است.
«لیندزی راسمن»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه یل آمریكا، در این باره می گوید: «یافته های جدید مبین این مطلب است كه می توان با تشخیص زودهنگام و درمان بموقع اختلال استرس بعد از حادثه، ریسك مبتلا شدن فرد به فیبریلاسیون دهلیزی را كاهش داد.»
در مطالعه جدید، تیم تحقیق سابقه سلامت بیش از یك میلیون كهنه سرباز آمریكایی را كه هیچ سابقه مبتلا شدن به بیماری فیبریلاسیون دهلیزی را نداشتند بررسی كرد. در طول میانگین ۵ سال پیگیری وضعیت این سربازان، حدود ۲۵۰۰ تن از این شركت كنندگان مبتلا به این عارضه تشخیص داده شدند.
محققان پس از بررسی بعضی از فاكتورهای دیگر دریافتند تشخیص PTSD با افزایش خطر تپش نامنظم قلب مرتبط می باشد.
به گفته راسمن، «این داده ها نشان داده است كه PTSD فاكتور پرخطر قابل اصلاحی در مورد فیبریلاسیون دهلیزی است.»
به گفته محققان، سوابق پزشكی بازماندگان سیل و زلزله نشان داده است كه استرس روانی حاد می تواند باعث تحریك خیلی از فاكتورهای اثرگذار بر بروز مشكلات قلبی همچون ضربان نامنظم قلب شود.

1397/02/22
19:03:51
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه