محققان كره جنوبی می گویند؛

ترك سیگار به كاهش مرگ ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی كمك می نماید

ترك سیگار به كاهش مرگ ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی كمك می نماید مطالعه پژوهشگران نشان میدهد افراد سیگاری مبتلا به شایع ترین نوع اختلال تپش قلب می توانند با ترك سیگار، خطر سكته و مرگ شان را كاهش دهند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، «سو ریونگ لی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی، در این زمینه می گوید: «سیگار کشیدن موجبات تشکیل لخته های خونی را فراهم می آورد که می تواند منجر به سکته شود و به همین دلیل، ترک سیگار این ریسک را می کاهد.»
همچنین پژوهشگران دریافتند افراد سابقاً سیگاری در مقایسه با فرادی که هیچوقت سیگار نکشیده بودند نیز با ریسک بالاتر سکته مواجه بودند.
به گفته پژوهشگران، پس از ترک سیگار به خطر لطمه وارده به عروق خونی موسوم به تصلب شریان، همچنان ریسک سکته وجود دارد.
سکته مغزی شایع ترین علت مرگ در میان افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی است. افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی در مقایسه با افراد فاقد اختلال تپش قلب، ۵ بار بیشتر با ریسک سکته مغزی روبرو هستند. همین طور فیبریلاسیون دهلیزی ریسک مرگ را در زنان دو برابر و در مردان ۱.۵ برابر می افزاید.
مطالعه قبلی نشان داده است افراد سیگاری در معرض ریسک بالاتر فیبریلاسیون دهلیزی و سکته مغزی ناشی از آن قرار دارند.
این مطالعه شامل حدود ۹۸ هزار نفر با میانگین سنی ۶۱ سال در کره جنوبی بود که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده شده بودند. این افراد تا آخر سال ۲۰۱۷ تحت نظر بودند.
محققان متوجه شدند در مقایسه با افراد سیگاری کنونی، ترک کنندگان سیگار ۳۰ درصد کمتر با احتمال سکته مغزی و ۱۶ درصد کمتر با مرگ بهر دلیلی روبرو بودند.

1399/06/10
17:49:31
5.0 / 5
2028
تگهای خبر: قلب , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه