خشایار دیهیمی:

كتاب دزدی نخرید

كتاب دزدی نخرید عطر و تن: خشایار دیهیمی اقدام های انجام شده در مقابل «قاچاق كتاب» را بی اثر می داند و می گوید مسئله ریشه ای تر از جمع آوری كتاب هاست.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این مترجم در صفحه اجتماعی خود نوشته است: «به اطلاع دوستان عزیزم می رسانم كه هر كتابی از من كه با آرم انتشارات «طرح نو» به چاپ می رسد و عرضه می گردد غیرقانونی می باشد و در واقع «مال دزدی» به حساب می آید. این كتاب ها به صورت قانونی و به شكل پیراسته تر از این به بعد با همت «نشر نو» منتشر خواهد شد. از موزعین و شركت های پخش كتاب و كتابفروشی های عزیز خواهشمندم از عرضه كتاب های غیرقانونی اجتناب كنند و از خوانندگان عزیز هم خواهش می كنم از خرید آن ها پرهیر كنند تا من و انتشارات «نشر نو» از این بابت متضرر نشویم. لطفا از هر طریق ممكن این مطلب را به اطلاع همه دوستان برسانید. پیشاپیش ممنونم.»

دیهیمی در گفت وگو با ایسنا درباره این مورد اظهار نمود: این مسئله قاچاق نیست؛ چاپ غیرقانونی كتاب است. آن ها مطلقا بدون اطلاع مترجم كتاب را چاپ می كنند، قیمت را هم عوض می كنند و قیمت جدید می زنند. این مورد مسئله جدیدی نیست و بارها و بارها آنرا در دادگاه و قوه قضاییه پیگیری كرده ایم.

او اضافه كرد: كتاب های من از نوع كتاب هایی نیست كه كسی در كنار خیابان بخواهد بخرد؛ كتاب های من در مغازه ها و با استفاده از پخش ها عرضه می گردد. سال های سال است كه مجوز انتشارات «طرح نو» لغو شده است اما كتاب های من را به صورت یواشكی چاپ و عرضه می كنند.

این مترجم همینطور درباره ارزیابی اش از اقدامات اخیر اتحادیه ناشران و كتاب فروشان تهران برای جمع آوری كتاب های قاچاق و پلمب كتاب فروشی هایی كه مبادرت به فروش كتاب قاچاق می كنند، اظهار داشت: به نظرم این ها به جایی راه نمی برند چونكه مسئله ای است كه باید به صورت ریشه ای حل شود. همان گونه كه گفتم مشكل قضایی است؛ پس مسئله دست فروش ها نیستند كه بخواهند آن ها را جمع كنند، آن ها یك سری آدم بیچاره هستند كه از این راه نان می خوردند؛ باید جلو آن هایی گرفته شود كه این كتاب ها را چاپ و تولید می كنند؛ در واقع فروشنده آدمی است مانند سایر دست فروشان. اصل كار مسئله قضایی است كه به آن اعتنایی نمی گردد.

او با تاكید بر این كه مسئله چاپ غیرقانونی كتاب ها خیلی عمیق تر و ریشه ای تر از جمع آوری كتاب های قاچاق است، تصریح كرد: جمع آوری كتاب ها بخشی از مبارزه با این كار است. ما چاپخانه های قانونی داریم كه با ناشر قانونی ساخت و پاخت می كنند و كتاب را به صورت غیرقانونی چاپ می كنند و این صحبتِ كتاب هایی نیست كه مجوز نگرفته اند و به این شكل چاپ و عرضه می شوند. سالیان سال است كه در این مملكت تیراژ كتاب درست و دقیق اعلام و كنترل نمی گردد، كه یكی از مهم ترین آفت های نشر در ایران است و به خاطر این مورد تقلب های بسیاری صورت می گیرد.
1397/08/13
12:58:19
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: فروش , قلب , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه