مطالعات نشان می دهد؛

قدبلندها در معرض ریسك بالای مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی

قدبلندها در معرض ریسك بالای مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی به گزارش عطر و تن محققان دریافتند بین قد و ریسك مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی ارتباط قوی ای وجود دارد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مطالعه اخیر نشان داده است افراد قدبلندتر بیشتر در معرض مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند؛ فیبریلاسیون دهلیزی، تپش نامنظم و سریع قلب است كه می تواند منجر به سكته، نارسایی قلبی، و مشكلات دیگری شود.
محققان دریافتند ریسك فیبریلاسیون دهلیزی مطابق با قد افزایش می یابد، بطوریكه در مقایسه با میانگین قد ۱۶۵ سانتیمتر، به ازای افزایش هر یك اینچ (معادل ۲.۵۴ سانتیمتر) در قد، احتمال بالا رفتن خطر فیبریلاسیون دهلیزی ۳ درصد افزایش می یابد.
«مایكل لوین»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در اینباره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است كه غربالگری برای فیبریلاسیون دهلیزی برای گروهی از بیماران، بویژه بیماران بسیار بلندقد، بسیار مفید می باشد.»
فیبریلاسیون دهلیزی كه بیشتر از ۳۳ میلیون نفر در جهان درگیر آن هستند، تپش قلب نامنظم قلب است. برخی شاخص های پرخطر مبتلا شدن به این اختلال شامل فشارخون بالا، بیماری قلبی، دیابت و چاقی است.
در این مطالعه، محققان گونه ژنتیكی در رابطه با قد بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر را بررسی كردند. همینطور گونه ژنتیكی در رابطه با فیبریلاسیون دهلیزی بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر هم بررسی گردید. بررسی ها نشان داد گونه های ژنتیكی در رابطه با قد رابطه قوی ای با فیبریلاسیون دهلیزی هم دارند، از اینرو افزایش قد امكان دارد علت فیبریلاسیون دهلیزی باشد.

1398/09/09
22:55:45
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه