داوود امیریان مطرح كرد

كسانی كه با كار مذهبی خیانت می كنند

كسانی كه با كار مذهبی خیانت می كنند به گزارش عطر و تن داوود امیریان می گوید: برخی هیچ اعتقادی ندارند، اما سراغ كارهای مذهبی می آیند و كارها را خراب می كنند؛ این ها به جای این كه خدمت كنند، خیانت می كنند.


این نویسنده در گفتگو با ایسنا، درباره ادبیات دینی كودكان اظهار نمود: برای نوشتن ادبیات دینی برای كودكان متوجه نیستند كه چه باید بكنند و همیشه به مستقیم گویی روی می آورند. كتاب هایی كه درباره نماز است، همه اش نصیحت كردن است؛ این كار را بكن، این كار را نكن. اگر كار بد نماییم به جهنم می رویم، انگار خداوند ما را آفریده تا پدرمان را دربیاورد. بچه ها را با نمایاندن عذاب و ترس از مذهب متنفر می نماییم و همان بلایی را كه سر خودمان ما آمده می خواهیم سر بچه های مان هم بیاوریم.
او اضافه كرد: چند روز پیش یك سری از دوستان كه واقعا نمی دانم از روی بی اطلاعی می گفتند یا غرض داشتند، می گفتند می خواهیم عروسك هایی با شخصیت های دینی جایگزین باربی و سوپرمن نماییم. گفتم بنده خدا آنها صد سال كار كردند كه بچه های من و شما عاشق این كاراكترها بشوند، در عوض ما چه كردیم؟ فقط یك سری حرف های شعاری می گوییم. از سوی دیگر آیا شما می توانید چهره معصومین (ع) را نشان بدهید؟! حتی چهره حضرت عباس (ع) را كه جزء معصومین نیست، نمی توانیم نشان بدهیم. این مسائل وجود دارد.
امیریان تصریح كرد: برخی هیچ اعتقادی ندارند، اما سراغ كارهای مذهبی می آیند و كارها را خراب می كنند؛ این ها به جای این كه خدمت كنند، خیانت می كنند و چیزهایی را به دروغ بیان می كنند كه منابع درستی ندارند؛ مثلا یكی از كتاب ها را كه شامل احادیث و روایت های بی سند و جعلی است، نگاه كنید، فكر می كنید وارد دنیای هری پاتر شده اید، چیزهایی درباره امامان و پیامبران می بینید كه تعجب برانگیز است و حتی بعضی از آنها را در منابر می گویند كه در فضاهای مجازی هم پخش می شود. چیزهای عجیب غریب را كه بیشتر شبیه افسانه است برای بچه ها به داستان تبدیل می كنند. آیا این پخش كردن خرافات و اوهام برای بچه ها بد نیست؟ حضرت رسول(ص) فرمودند بزرگ ترین معجزه من قرآن است و من هم مثل شما بشر هستم. حالا ببینید چه چیزهایی درمی آورند.
نویسنده «مهمانی باغ سیب» در ادامه با بیان این كه خیلی از احادیث و روایت ها منابع درستی ندارند، اظهار نمود: درباره ماجرای عاشورا، فقط از ظهر عاشورا صحبت می نماییم اما چیزی درباره این كه امام حسین (ع) برای چه قیام كرد، نمی گوییم. اصلا به بچه ها نمی گوییم امام حسین (ع) می خواست جلو ظلم و خودكامگی بایستند. امام حسین (ع) را چه كسی شهید كرد؟ شیعیان خود امام حسین (ع)، همان كسانی كه نامه نوشتند و دعوت شان كردند تا به كوفه بیایند، اما به عهد خود پایبند نماندند. ابن زیاد هم بین شان سكه و طلا بخش كرد، یك سری پول گرفتند و یك سری هم ترسیدند. همان آدم هایی كه نامه فرستاده بودند در سپاه عمر سعد رفتند و جلو امام حسین (ع) قرار گرفتند و ایشان را به شهادت رساندند. اما ما روی تشنگی و مظلومیت امام حسین (ع) زوم كرده ایم. امام حسین (ع) كسی نبوده كه بخواهد برای آب التماس كند. این مسائل وجود دارد و قلب آدم هم درد می كند. اما فعلا دنیا دنیای ریاكاران است، آنها پول و جایگاه دارند و برای خود می تازند.
داوود امیریان همینطور تاكید كرد: وضعیت كتاب های دینی اصلا خوب نیست. اگر كار خوب بیرون بیاید، بچه ها از آن استقبال می كنند؛ این را مطمئن باشید. اما چون عموما نویسنده اعتقادی ندارد و به خاطر پول این كار را انجام می دهد، گرفتار این وضعیت شده ایم. گاهی هم اشتباهاتی انجام می دهیم؛ مثلا «سیاحت غرب» را تصویری كرده اند و پخش می كنند بدون این كه فكر كنند اگر یك نوجوان آنرا ببیند یا بشنود، چه حالی پیدا می كند. ما بهشت را ول كرده و به جهنم چسبیده ام. ما جاذبه نداریم و بیشتر سبب دافعه می شویم و چهره منفی از مذهب نشان می دهیم.1398/06/17
01:35:30
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: ادبیات , درمان , قلب , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه