با امضای یك تفاهم نامه همكاری؛

پشتیبانی از توانمندان علمی در حوزه ادب فارسی شتاب گرفت

پشتیبانی از توانمندان علمی در حوزه ادب فارسی شتاب گرفت عطر و تن: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران تفاهم نامه همكاری امضاء كردند تا شناسایی و پشتیبانی از قشر توانمند علمی جامعه در حوزه ادبیات شتاب گیرد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، حمایت متوازن از تحقیقات و كمك به تولید دانش و فناوری های راهبردی از اهدافی است كه همواره مد نظر مسئولان در كشور قرار دارد. برای اینكه در این صورت با مشاركت و همكاری مراكز علمی می توان گام های استواری در امتداد توسعه پایدار برداشت.
بدین سبب انعقاد تفاهم نامه همكاری با مراكز علمی كشور یكی از رسالت هایی است كه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به دنبال آن است تا از طرح های علمی و تحقیقاتی پژوهشگران در این مراكز حمایت شود. بر این اساس تا كنون ۱۲۴ تفاهم نامه همكاری توسط صندوق با مراكز مختلف منعقد شده است.
در همین راستا اخیرا تفاهم نامه همكاری میان صندوق و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران منعقد شد تا شناسایی، برقراری ارتباط و پشتیبانی از قشر توانمند علمی جامعه در این حوزه شتاب گیرد. پشتیبانی از پروژه های تحقیقاتی، ارسال اولویت های تحقیقاتی به همراه عضویت اعضای هیأت علمی انجمن در بانك اطلاعاتی پژوهشگران صندوق برای داوری و نظارت پروژه ها از موضوعات این تفاهم نامه است. البته در كنار این موارد تحقق موضوعات دیگری همچون اشاعه و ترویج ادبیات فارسی، افزایش درك عمومی از اهمیت این علم، ایجاد خانه زبان و ادبیات فارسی و همین طور نوآوری در ایجاد رشته های جدید در علوم انسانی و مقدر كردن آینده بهتر زبان و ادبیات فارسی در ایران باز مد نظر در این تفاهم نامه همكاری قرار دارد.
بر طبق این گزارش، انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران با هدف گسترش، پیشبرد، ارتقای علمی و توسعه كمی و كیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه های زبان و ادب و فرهنگ كشور تشكیل شده است. بدین سبب نگهداری سرمایه های علمی، پژوهشی و فناورانه این حوزه با امضای این تفاهم نامه مشترك دنبال می شود.1397/11/28
15:56:07
5.0 / 5
4803
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه