دو كتاب داستانی منتشر گردید

دو كتاب داستانی منتشر گردید به گزارش عطر و تن دو كتاب داستانی «كجا گمم كردم» نوشته مهسا دهقانی پور و «اسب ها هنوز در من شیهه می كشند!» نوشته محمدرضا آریان فر اخیرا راهی بازار شده اند.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، «كجا گمم كردم» نوشته مهسا دهقانی پور در ۹۶ صفحه با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۹۰۰۰ تومان در نشر هیلا انتشار یافته است.

در نوشته پشت جلد كتاب می خوانیم: «كجا گمم كردم» رمان است، رمانی كه یك شبه خوانده میگردد. رمانی است كه از ده ها فصل یك فصلش نوشته میگردد. رمان دختران امروز است. رمانی كه كامل نیست ولی بیشتر از این ها نه در حوصله ماهی می گنجد و نه جامعه اشتیاقی به خواندن رازهای ماهی دارد. بقیه اش شاید بماند برای زمانی كه ماهی شصت ساله شد.

«كجا گمم كردم» قصه زندگی سه نسل است در باغی قدیمی، واقع در یكی از روستاهای كوهستانی اطراف تهران، حوالی احمدآباد، روستای دكتر مصدق.

نسل اول حاج ابراهیم مالكی است، پیرمردی كه از پیروان مصدق است و در دوران شكست آرمان ها خانه همیشه زمستانی اش را با عكس مصدق گرم می كند...

همچنین كتاب داستانی «اسب ها هنوز در من شیهه می كشند!» نوشته محمدرضا آریان فر در ۲۱۶ صفحه با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۲۱هزار تومان در نشر مورد اشاره عرضه شده است.

پاییز پیش از خاكستر شدن من می آید و تنها باد از آتش چشم های تو خبر دارد! دو بخش این كتاب هستند.

در نوشته پشت جلد كتاب باز آمده است: در اساطیر یونان، مدآ شاهزاده خانم ساحره ای است از سرزمین كولخیس و باز دختر آیتس پادشاه كولخیس. مدآ شیفته یاسون میگردد كه ناخدای كشتی آرگو است. در یولكوس واقع در تسالی، پلیاس عموی یاسون كه فرمانروایی را از آیسون، پدر یاسون، غصب كرده حاضر نمی گردد آنرا به یاسون بازگرداند. عموی یاسون بازگرداندن فرمانروایی به وی را مشروط می كند به بازستاندن پوست قوچ طلایی كه حكم طلسم را برای قوم آنان دارد. در این جاست كه مدآ با دانش جادوگری خویش به یاری همسرش برمی آید و شاه پلیاس را با استفاده از جادوگری و نمایش های دروغین از سر راه بر می دارد. در این میان، یاسون عاشق كرئوسا، دختر شاه كرئون، میگردد و با او ازدواج می كند. مدآ برای انتقام گرفتن جامه و تاجی را كه به مواد آتش زا آغشته اند بعنوان هدیه برای كرئوسا می فرستد كه چون آنرا بر تن می كند می سوزد و می میرد. سپس مدآ دو فرزند پسری را كه از یاسون دارد به طرز فجیعی به قتل می رساند و سوار بر ارابه ای كه دو اژده های بالدار آنرا می كشند، بر فراز آسمان ها پرواز می كند و می گریزد.


1397/10/10
14:25:00
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه