رئیس كمیسیون حقوقی شورای عالی نظام پرستاری؛

پرستاران زیر بار مشكلات معیشتی تضعیف شده اند

پرستاران زیر بار مشكلات معیشتی تضعیف شده اند عطر و تن: رئیس كمیسیون حقوقی شورای عالی نظام پرستاری، وضعیت مشكلات پرستاران استان آذربایجان غربی را اسف بار خواند و از بی اعتنایی مسئولین دانشگاه علوم پزشكی ارومیه انتقاد كرد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، وحید نصیری در دیدار اعضای هیات مدیره نظام پرستاری ارومیه با نماینده این شهر در مجلس، اظهارداشت: متاسفانه ریخت و پاش های بدون حساب و كتاب وزارت بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت هزینه های بسیار سنگین و تقریبا غیر قابل تصوری را بر بودجه كشور تحمیل نمود و اینك كه كشتی سلامت كشور به صخره خورده متاسفانه مردم و پرسنل بیمارستان های استان آذربایجان غربی هم مانند سایر نقاط كشور قایق نجات مسئولین شده اند كه پیش از اجرای طرح تحول سلامت درآمدهای هنگفتی به جیب زده اند.
وی ضمن تقدیر از توجه نمایندگان مجلس به مشكلات پرستاران، خاطرنشان كرد: پرسنل بیمارستان های استان قریب به یك سال است كه هیچ گونه مزایایی دریافت نكرده و زیربار مشكلات معیشتی به سختی روزگار می گذرانند در حالی كه مدیران دانشگاه همه مزایای قانونی و غیر قانونی خویش را دریافت می كنند.
نصیری ادامه داد: در پی این شرایط ناعادلانه، پرسنل بیمارستان ها مجبور به اعتراض شدند كه این حق خواهی از نگاه نمایندگان مجلس پنهان نمانده و برای پیگیری مشكلات پرستاری با نمایندگان آنها همراه شده اند. اما، در نهایت تاسف مسئولین دانشگاه نه تنها با مشكلات پرسنل خود همراهی نكرده اند بلكه با نگاهی قهرآمیز تلاش در سركوب این حركت نموده اند.
وی با اشاره به گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشكی ارومیه در خصوص اینكه این دانشگاه رتبه هفتم شاخص های ملی سلامت را دریافت نموده است، اظهار داشت: متاسفانه استان آذربایجان غربی در تمامی شاخص های سلامت رتبه های بالای بیست را دارد و این استان بعنوان نخستین خاستگاه مدرسه طب كشور از دانشگاه های علوم پزشكی شهرستان ها هم پایین است.
عضو شورای عالی نظام پرستاری كشور اضافه كرد: این نوع رویكرد در میان مدیران ارشد دانشگاه یك درد مدیریتی است كه سبب عقب ماندگی استان شده و مدیران با گزارشات خلاف واقع وضعیت اسفبار موجود را آرمانی جلوه داده و به خیال خود با این گزارشات به دنبال سرپوش گذاشتن بر سوءمدیریت های خود هستند. در حالیكه این عمل ناروا موجبات عمیق تر شدن زخم های مشكلات اجتماعی و محرومیت های موجود در استان می گردد.
وی اظهار داشت: برای من بسیار دردناك بود كه مدیر پرستاری دانشگاه مدعی پرداخت ۲. ۳ میلیارد به پرستاران استان از سال ۹۳ است كه در قالب طرح انگیزشی و بدون كاركرد صورت گرفته و این در شرایطی است كه من قاطعانه این ادعا را تكذیب می كنم و اگر چنین پرداختی در سیستم دانشگاه انجام شده به هیچ پرستاری در بیمارستان های استان نرسیده است.
نصیری تصریح كرد: پرسنل مراكز سوختگی و روان استان هم كه در نهایت سختی و مشقت انجام وظیفه می كنند هنوز از اول سال منتظر اجرای افزایش سختی كار مصوب دولت هستند كه فقط در بعضی استان ها اجرا شده است.

1396/09/20
02:08:32
5.0 / 5
4752
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه