محققان دریافتند؛

گروه های خونی صدمه پذیر در برابر آلودگی هوا

گروه های خونی صدمه پذیر در برابر آلودگی هوا به گزارش عطر و تن مطالعه جدید نشان داده است نوع گروه خونی تعیین كننده افزایش ریسك حمله قلبی ناشی از آلودگی هواست.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، طبق مطالعه محققان مركز قلب یوتا آمریكا، افراد دارای گروه خونی A، B یا AB در مقایسه با گروه خونی O بیشتر در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به حمله قلبی در طول قرارگیری در معرض آلودگی هوا هستند.
به گفته محققان، ژن ABO كه در افراد دارای گروه خونی A، B و AB وجود دارد، تنها ژنی است كه در مطالعات بزرگ بین المللی اثبات شده است می تواند بروز حمله قلبی را در افراد مبتلا به بیماری عروق كرونر پیش بینی نماید.
مطالعات قبلی هم رابطه بین ذرات كوچك PM۲. ۵ و حمله قلبی، بستری شدن در بیمارستان به خاطر درد ناپایدار در ناحیه قفسه سینه، نارسایی قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی را نشان داده بودند.
بنجامین هورن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «در جهش اولیه مورد مطالعه، ما بین گروه خونی O و غیر O كه شامل گروه های خونی مثبت و منفی A، B و AB بود تمایز تولید كردیم. آنچه كه ما در مطالعات ژنتیكی دریافتیم ریسك كمتر در گروه خونی O بود. سه گروه خونی دیگر در معرض ریسك بالاتری قرار داشتند. »
محققان اخطار دادند افراد با این گروه های خونی حساس بهتر است در مجاورت آلودگی هوا قرار نگیرند، چون هوای آلوده مبتلا شدن به بیماری های قلبی را در این افراد بالا می برد. این نخستین تحقیق در مورد ارتباط گروه های خونی مختلف با آلودگی هوا است.
نتایج نشان داد خطر حمله قلبی و درد قفسه سینه در افراد با گروه های خونی A، B و AB در مجاورت میزان بالای آلاینده ها افزایش می یابد. این میزان در گروه خونی O فقط ۴۰ درصد گزارش شده است.
این تحقیق نشان داد كه به ازای هر ۱۰ میكروگرم اضافی آلاینده های هوا در بیش از ۲۰ سال خطر ابتلای افراد به بیماری های قلبی با گروه های خونی A، B یا AB را ۲۵ درصد و گروه خونی O را ۱۰ درصد بالا می برد.
حدود ۵۵ درصد افراد با گروه های خونی A، B یا AB هستند و بیشتر در معرض مشكلات قلبی قرار دارند، زیرا خون آنها حاوی مقادیر بیشتری از عوامل لخته شدن خون است.
 

1396/08/30
19:33:50
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: آلودگی , بیماری , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه