نتایج تحقیق جدید نشان می دهد؛

ارتباط عوارض حاملگی و تشدید گرگرفتگی پس از یائسگی زنان

ارتباط عوارض حاملگی و تشدید گرگرفتگی پس از یائسگی زنان عطر و تن: تحقیق جدید نشان داده است شرایط سخت در دوره حاملگی امكان دارد منجر به عوارض شدید در دوره یائسگی شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محققان دانشگاه اوكلاهما آمریكا در مطالعه خود دریافتند زنانی كه در طول حاملگی دچار عوارض شدید نظیر فشارخون بالا و دیابت حاملگی می شوند با احتمال بالا تجربه گُرگرفتگی های بیشتر در زمان یائسگی هم روبرو هستند.
دكتر «رودا كونانت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان داده است كه چقدر عوارض حاملگی نظیر دیابت حاملگی و فشارخون بالا در این دوره بر سلامت فرد در سنین بالاتر، بویژه سلامت قلبی و عروق در میانسالی، اهمیت دارد.»
محققان عنوان می كنند گُرگرفتگی، فشارخون بالا در دوره حاملگی و دیابت حاملگی همگی به خاطر وجود دلایل مشابه به هم مرتبط هستند. دلیل مشابه بروز هریك از این عوارض «اختلال اندوتلیال عروقی» است.
پژوهشگران در این مطالعه، داده های بیشتر از 2200 زن را مورد بررسی قرار دادند. یافته ها نشان داد دیابت حاملگی و فشارخون بالا در دوره حاملگی با افزایش طول مدت گُرگرفتگی در سنین بالاتر مرتبط می باشد.
كونانت در ادامه می افزاید: «زنان دارای سابقه این نوع اختلالات حاملگی احیانا بیشتر باید داروهای كاهش دهنده كلسترول و داروهای دیابت مصرف كنند.»
به گفته محققان، طبق برآوردها بالغ بر 80 درصد زنان در طول دوره یائسگی گُرگرفتگی را تجربه می كنند.

1397/07/22
20:02:50
5.0 / 5
5198
تگهای خبر: دارو , دیابت , سلامت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه