در قالب دو كتاب منتشر شد

اعلامیه حقوق موجود انسانی و یك هزاره كشاكش

اعلامیه حقوق موجود انسانی و یك هزاره كشاكش عطر و تن: ترجمه كتاب «اعلامیه حقوق موجود انسانی» از رائول وِنَه گِم به همراه كتاب «یك هزاره كشاكش» نوشته امیرحسین ابراهیم اخیرا انتشار یافته است.به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، كتاب «اعلامیه حقوق موجود انسانی: درباره خودفرمانی زندگی چونان فراگذشتن از حقوق بشر» نوشته رائول ونه گم با ترجمه بهروز صفدری در ۱۶۹ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۰هزار تومان در نشر كلاغ انتشار یافته است.

این كتاب با این بخش ها همراه است: نقد اعلامیه حقوق بشر، آزادی های كالائی پیش طرح و نافی آزادی های انسانی است، حقوق كسب شده ای وجود ندارد، جز حقوقی كه باید فتح كرد حقوق دیگری نیست، از حقوق بدون وظایف تا آفرینش یك سبك زندگی و حقوق.

در نوشته پشت جلد كتاب هم آمده است: كسی كه خویش را ارزیابی می نماید، با خود درمی افتد و خویش را می جوید به دنبال ثابت كردن یا نشان دادن هیچ چیز نیست. زیستن در اصالت تجربه زیسته فرد را از دغدغه بازنمودِ اجتماعی، اعمال نفوذ، وجهه، افتخار یا شهرت می رهاند. آن كسی از نعمت دوست داشتنی بودن طبیعی برخوردار می باشد كه مهر و محبتی بدون گذشت و تسامح در قبال خویش داشته باشد.همچنین كتاب «یك هزاره كشاكش: سیری در تاریخ فرهنگ ایران» نوشته امیرحسین ابراهیم در ۱۳۵ صفحه با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۱۴هزار تومان در نشر مورد اشاره راهی بازار شده است.

در پشت جلد كتاب می خوانیم: واقعیت در زیست زمان تاریخی ایران اسلامی در باب سرشت و سرنوشت تفكر این بود كه ذهن و ضمیر اندیش گر در نوسانی نامتناهی میان پذیرش و آوارگی از وضعیت موجود به سر برد. چراكه آن حیرت و هیبت وجودی كه مصدر تفكر است به پرسشی پیگیر مبدل نمی گردد. از یك سو حیرت ناشی از آن چه كه نیست یا آن چه كه می توانسته نباشد ولی اینك هست و بالعكس، با ارجاع به هستی مطلقی كه پرسنده، یا بهتر بگوییم آن متحیری كه فرصت تحویل حیرت به پرسش را همواره از كف می دهد، در برابر او عاجز مطلق است و با قول به اصالت این وجود لابه شرط، مشكل مرتفع می گردد. حال فرقی نمی كند كه این وجود مطلق را سرور دانای مزدیسنی لقب دهند یا كنز مخفی؛ مهم این است كه خو و منش منفعل ناشی از این سیاق خاص از حیرت ورزی بلافاصله با استفاده از اتصال به چنان قدرت خلاقه ای كه همواره آموزش بندگی ناشی از بیمناكی را به افراد ابلاغ كرده است، هرگونه پرسشگری را به نحو پیشینی منتفی می كند.

می توان پرسید كنون مندی برا ی ما ایرانی ها و بغرنج زمان حال برای ما چیست و چگونه است؟ این بغرنج برای ما چنین نمودار می گردد كه: به تفكربرانگیزترین مسئله عصر تفكربرانگیزمان نیاندیشیده ایم و آن عدم اندیشیدن به موقیعتی بوده كه برای مدتی طولانی در ما تقطیر یافته و ما مردمان را از عزم و دلیری كاربرد عقل در حوزه فردی و مدنی تهی كرده است.


1397/07/18
13:09:51
5.0 / 5
4898
تگهای خبر: آموزش , زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه