گزارش جدید محققان؛

تاثیر آلودگی هوا بر مرگ و میر

تاثیر آلودگی هوا بر مرگ و میر عطر و تن: طبق گزارش جدید محققان، آلودگی هوا منجر به مرگ بیش از ۹ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۵ گردیده است، یعنی یك مرگ از هر ۶ مرگ ناشی از آلودگی هوا بوده است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، طبق گزارش كمیسیون آلودگی و سلامت لانست آمریكا، آلودگی هوا اصلی ترین عامل مقصر مرتبط با ۶. ۵ میلیون مرگ قلبی و ریوی است.
آلودگی آب با ۱. ۸ میلیون مرگ، عمدتاً ناشی از عفونت های گوارشی و انگلی، مرتبط است. آلودگی مرتبط با محل كار و آلودگی سربی هم به ترتیب در ۸۰۰ هزار و ۵۰۰ هزار مرگ نقش دارند.
دكتر فیلیپ لاندریگان، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «آلودگی چیزی فراتر از یك چالش زیست محیطی است. آلودگی یك تهدید بزرگ و فراگیر است كه بر خیلی از ابعاد سلامت بشر تاثیر می گذارد. »
به گفته محققان، مرگ های ناشی از آلودگی هوا شامل بیماری قلبی، سكته، سرطان ریه و بیماری مزمن انسداد ریه هستند.
طبق این گزارش، آلودگی شغلی به بیماری های كشنده مانند پنوموكونیز (بیماری ریه ناشی از استنشاق مواد محرك) در كارگران معادن زغال سنگ منجر شده است. سرطان مثانه در كارگران رنگ؛ و آزبستوز، سرطان ریه، مزوتلیوما و سرطان های دیگر در كارگران در معرض ماده شیمیایی آزبست بروز می كنند.
بعلاوه فشارخون بالا، نارسایی كلیه و بیماری قلبی هم با مرگ های مرتبط با آلودگی نقش دارند. تقریبا تمام مرگ های مرتبط با آلودگی (۹۲ درصد) در كشورهای كم درآمد و متوسط درآمد بوده است. در كشورهای به سرعت در حال صنعتی شدن نظیر بنگلادش، چین، هند، پاكستان، كنیا و ماداگاسكار، مرگ های ناشی از آلودگی هوا یك از هر ۴ مرگ را شامل می گردد.
 

1396/07/30
14:49:06
5.0 / 5
5485
تگهای خبر: بیماری , سلامت , قلب , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه