آیا افراد عینكی باهوش هستند؟

آیا افراد عینكی باهوش هستند؟ عطر و تن: آیا افراد عینكی باهوش هستند؟ این عقیده به زمانی برمی گردد كه افراد در كتابخانه های تاریك و یا مكان هایی با نور كم كتاب می خواندند و بنابراین بینایی آن ها ضعیف می شد و مجبور به استفاده از عینك بودند، اما هم اكنون محققان ژنتیك اعلام نموده اند از نظر علمی افراد عینكی واقعا افراد باهوشی هستند.


به گزارش عطر و تن به نقل از تلگراف، محققان دانشگاه ادینبورگ نتایج ژنتیكی بیش از ۴۴ هزار و ۴۸۰ نفر را مورد تحلیل قرار دادند. آنان دریافتند افراد باهوش حدود ۳۰ درصد بیشتر به استفاده از عینك در زمان خواندن نیاز دارند. همینطور محققان در این تحقیق دریافتند توانایی شناختی بیشتر با ژن های سلامت قلب و عروق ارتباط دارد.
این تحقیق بر مبنای آنالیز دقیق ترین ژن های هوش كه تابحال كشف شده صورت گرفته است. در این تحقیق، ۱۴۸ منطقه ژنوم در رابطه با عملكردهای شناختی بهتر بررسی گردید. نتایج این تحقیق به درك بهتر كاهش عملكردهای شناختی كه بر اثر كهولت سن یا بیماری تولید می گردد كمك خواهد نمود. البته هدف از این پروژه بررسی ارتباط ژنتیكی بین هوش، بینایی و سلامت قلب و عروق نبود.
سرپرست این تحقیق دكتر گیل دیویس از مركز پیری شناختی و اپیدمیولوژی شناختی دانشگاه ادینبورگ اظهار نمود: در این تحقیق خیلی از تفاوت های ژنتیكی كمك كننده در وراثت پذیری مهارت های فكری شناسایی شدند.

كسانی كه در این مطالعه شركت كردند تحت بررسی تمامی انواع آزمون های فكری برای كسب نمره توانایی شناختی عمومی قرار گرفتند. در این تحقیق همه آزمایش های ژنتیكی و بررسی DNA هم صورت گرفت و مشخص شد هیچ كدام از افراد مبتلا به زوال عقل یا سكته مغزی نبودند.
نتایج این تحقیق در نشریه Nature Communications انتشار یافته است.1397/03/11
12:33:53
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: سلامت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه