محققان بریتانیایی توصیه می كنند؛

سلامت قلب در دوره سالمندی از ضعف و سستی پیشگیری می كند

سلامت قلب در دوره سالمندی از ضعف و سستی پیشگیری می كند عطر و تن: نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است سلامت خوب قلب در میان افراد مسن به آنها در پیشگیری از ضعف و سستی كمك می نماید.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، ضعف و سستی شرایطی در رابطه با كاهش بنیه فیزیولوژیكی و افزایش صدمه پذیری در مقابل مشكلات سلامت نظیر زمین خوردن، ناتوانی و بستری شدن در بیمارستان است.
یافته ها نشان داده است ضعف و سستی شدید در افرادی كه دارای سلامت قلبی و عروقی نسبتا ایده آلی هستند ۸۵ درصد كمتر است.
نتایج این مطالعه نشان داده است حتی كاهش اندك در فاكتورهای پرخطر به كاهش ضعف و سستی و همینطور مبتلا شدن به زوال عقل، دردهای مزمن و سایر مشكلات ناتوان كننده سنین پیری كمك می نماید.
«جوآئو دلگادو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اكستر بریتانیا، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان داده است كه ضعف و سستی و سایر بیماری های در رابطه با افزایش سن قابل پیشگیری بوده و می توانند به شكل قابل توجهی در سنین بالاتر كاهش یابند. تحت كنترل قراردادن فاكتورهای پرخطر قلبی می تواند منجر به سلامت بهتر در سنین پیری شود.»
در این مطالعه، محققان داده های بیش از ۴۲۱ هزار فرد ۶۰ تا ۶۹ سال را بررسی كردند. شركت كنندگان به مدت ۱۰ سال تحت نظر بودند.
محققان شش فاكتور اثرگذار بر سلامت قلب را بررسی كردند: فشارخون بالا، میزان كلسترول و گلوكز، اضافه وزن داشتن، تحرك فیزیكی كم و سیگاری بودن.
به گفته محققان، افراد مبتلا به بیماری های قلبی درمان نشده یا سایر مشكلات مزمن رایج روند پیری شان سریع تر بوده و با ضعف و سستی بیشتری مواجهند.

1397/03/04
14:22:00
5.0 / 5
4557
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه