تشخیص بروز سکته قلبی از نمونه خون تا ۱۰ روز پس از ایجاد لطمه

تشخیص بروز سکته قلبی از نمونه خون تا ۱۰ روز پس از ایجاد لطمه عطر و تن: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه زیست فناوری کیت هایی را برای تشخیص سکته قلبی به بازار معرفی کردند که بوسیله نمونه خون می تواند بروز سکته را با دقت بالا تشخیص دهد.


حامد باقری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، کیت تشخیص سکته قلبی را از محصولات تولیدی این شرکت دانش بنیان نام برد و اظهار داشت: میزان واردات این محصول سالانه ۶ میلیون دلار است و توانستیم این محصول را داخلی سازی نماییم و اکنون توانستیم بیش از ۱۰ درصد از سهم بازار را در ۱۰ ماه گذشته کسب نماییم.
وی یکی از مزیت های رقابتی این محصول نسبت به نمونه های خارجی را هزینه تمام شده پایین تر به سبب کسب دانش فنی آن دانست و اظهار داشت: این محصول ۲۰ درصد از نمونه های چینی ارزان تر است و این مساله منجر به گرفتن سهم بازار از واردکننده ها شده است.
باقری با اشاره به مکانیزم تشخیصی این کیت، توضیح داد: بعد از وقوع سکته قلبی، نشانگر تروپونین قلبی (cTnI) توسط ماهیچه لطمه دیده قلب به درون خون آزاد می شود. سطح این نشانگر بین ۶ تا ۱۰ روز بعد از وقوع سکته همچنان بالا می ماند و به عنوان نشانگر جهت تشخیص سکته قلبی مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، افزود: تروپونین قلبی در ماهیچه قلبی وجود دارد و در همراهی با تروپونین T و تروپونین C کمپلکس سه زیر واحدی را تشکیل می دهد و این کمپلکس در همراهی با تروپومیوزین نقش حیاتی در انتقال سیگنال انقباض در عضلات اسکلتی دارد. بدنبال لطمه بافت قلبی در اثر سکته قلبی ۴ تا ۶ ساعت بعد از شروع درد، تروپونین به درون خون آزاد می شود و غلظت آن برای ۶ تا ۱۰ روز همچنان بالا است.
وی با تأکید بر این که این کیت بازه زمانی بیشتری را برای تشخیص لطمه قلب برای متخصصان فراهم می آورد، اشاره کرد: اختصاصی بودن و حساسیت بالا تروپونین، آنرا به مارکر ترجیحی برای تشخیص سکته قلبی تبدیل نموده است.
باقری تصریح کرد: این تست با روشی ساده و سریع وجود مقادیر بیش از حد نرمال این ماده را در نمونه های خون کامل، سرم و یا پلاسما را ارزیابی کرده و بصورت کیفی و قابل تشخیص با چشم، نمونه های مثبت را مشخص می کند.1402/08/25
14:21:48
5.0 / 5
248
تگهای خبر: فناوری , قلب , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه