محققان توصیه می كنند؛

پیاده روی در پارک از افسردگی بعد از زایمان جلوگیری می کند

پیاده روی در پارک از افسردگی بعد از زایمان جلوگیری می کند عطر و تن: برمبنای یک مطالعه جدید، مادرانی که در محله هایی با خیابان های پردرخت زندگی می کنند ممکنست تا حدودی کمتر در مقابل افسردگی بعد از زایمان لطمه پذیر باشند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این مطالعه که بر روی سوابق پزشکی بیش از ۴۱۵۰۰۰ مادر تازه زایمان کرده انجام شد، نشان داد کسانی که در مناطق شهری با پوشش درختی بیشتر زندگی می کنند، در مقایسه با زنان محله های با پوشش گیاهی کمتر، با خطر پایین تر ابتلاء به افسردگی بعد از زایمان روبرو هستند.
کارشناسان می گویند این یافته ها ثابت نمی کند که زندگی در بین درختان احتمال افسردگی بعد از زایمان را کم می کند. اما نشان میدهد داشتن فضای سبز در جلوی دید یک موهبت برای آرامش ذهنی افراد است.
این مطالعه همین طور به یک دلیل اشاره می کند: فعالیت بدنی. وقتی در محله ای پر درخت زندگی می کنید، بیرون رفتن برای پیاده روی بسیار آسان تر است.
«جون وو»، محقق ارشد و استاد دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «برای تازه مادران، این مسئله ممکنست بسیار مهم باشد. آنها زمان کمی دارند و احیانا خسته هستند و رسیدن به پارک، به ویژه اگر مجبور به رانندگی باشند، ممکنست برای شأن دشوار باشد.»
در حالی که مطالعه جدید بر نقش ورزش متمرکز بود، اما بگفته پژوهشگران، دلیلهای زیادی وجود دارد که قرار گرفتن در بین درختان می تواند آرامش دهنده ذهن باشد.
به عنوان مثال، می تواند به افراد کمک نماید تا استرس را کاهش دهند. تحقیقات نشان داده است که بطور متوسط، افرادی که بطور منظم در فضای سبز وقت می گذرانند، فشار خون، ضربان قلب و سطح هورمون «استرس» کورتیزول کمتری دارند.
وو اظهار داشت: «مردم تمایل دارند در مورد چیزهای بد، نشخوار فکری داشته باشند. زمان در طبیعت می تواند ما را از این نشخوار فکری خلاص کند.»
این یافته ها برمبنای سوابق بیش از ۴۱۵۰۰۰ زن است که میان سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ در مراکز پزشکی کالیفرنیای جنوبی زایمان کرده اند.
به طور کلی، حدود ۱۰ درصد از مادران جدید در این مطالعه مبتلا به افسردگی بعد از زایمان تشخیص داده شدند. اما زمانی که آنها در محیطی با فضای سبز بیشتر زندگی می کردند، خطر کاهش یافت: پژوهشگران دریافتند به ازای هر ۱۰ درصد افزایش در فضای سبز «سطح خیابان»، خطر افسردگی بعد از زایمان حدود ۴ درصد کاهش پیدا می کند.


منبع:

1401/12/22
12:47:14
5.0 / 5
330
تگهای خبر: استرس , پزشك , رشد , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه