معاون وزیر بهداشت عنوان كرد؛

کمتر از یک دهه برای جوانی جمعیت فرصت داریم

کمتر از یک دهه برای جوانی جمعیت فرصت داریم به گزارش عطر و تن معاون بهداشت وزارت بهداشت، با تکیه بر این که برای نجات کشور از خطرات کاهش جمعیت کمتر از یک دهه فرصت داریم، اظهار داشت: بحث جوانی جمعیت یک بحث فرهنگی، استراتژیک و حیاتی می باشد.


به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، کمال حیدری، در کارگاه دو روزه آموزشی معاونان فنی معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در هتل قلب بیمارستان شهید رجایی، ضمن اشاره به طرح ملی جوانی جمعیت، عنوان کرد: برای نجات جمعیت ایران کمتر از یک دهه زمان داریم و اگر نتوانیم کاهش مساله جمعیت را به افزایش جمعیت تغییر معکوس دهیم کشور دارای ضررهای هنگفت و صدمه های زیادی خواهد شد.
وی اضافه کرد: بحث جوانی جمعیت یک بحث فرهنگی، استراتژیک و حیاتی می باشد و باید جدی تر به این مساله وارد شده و این مورد را نهادینه نماییم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در امر جوانی جمعیت مسئولیت مستقیم دارد، اظهار داشت: همه واحدهای در ارتباط با سلامت و بهداشت کشور باید در بحث اقناع کردن عمومی فرزندآوری، فعال شوند چون که تغییر نگرش جامعه در مورد فرزندآوری به دست شماست و باید تفهیم کنید.
حیدری همینطور در ادامه ضمن اشاره به اینکه معاونان فنی معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی نبض کار و حلقه وصل وزارت بهداشت و بدنه سلامت و بهداشت کشور هستند، اضافه کرد: کلید اجرای برنامه های عملیاتی نتیجه بخش در دست معاونان فنی است و این معاونت ها نقش بسیار مهمی در سیستم ارزیابی برنامه ها دارند.
وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد نظام شبکه بهداشت کشور، اظهار داشت: تقویت نظام شبکه فصل جدید و نقطه عطفی برای حوزه بهداشت است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: آنچه در نظام شبکه مهم می باشد بحث ساختار فیزیکی است. متأسفانه خیلی از مراکز استیجاری است و اگر استیجاری هم نباشد ظاهر خوبی ندارند و در شأن حوزه بهداشت که نهضتی در آن اتفاق افتاده، نیست.
حیدری تصریح کرد: بسته های خدمتی و بستر الکترونیکی دو مبحث حائز اهمیت در تقویت نظام شبکه کشور محسوب می شوند که باید به هر دو توجه ویژه داشته باشیم.


منبع:

1401/04/09
12:08:31
5.0 / 5
151
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه