انتشار هواپیما بیا بشین قلیون بکش و رطوبتی ها

انتشار هواپیما بیا بشین قلیون بکش و رطوبتی ها عطر و تن: رمان «هواپیما بیا بشین قلیون بکش» به همراه چاپ تازه رمان «رطوبتی ها» نوشته کرم الله سلیمانی منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی رمان «هواپیما بیا بشین قلیون بکش» که در انتشارات نودا به چاپ رسیده، آمده است: این رمان روایتی فانتزی از سفری اسطوره ای - تاریخی است. شخصیتی هایی که در منطقه جغرافیایی معبد چغازنبیل در جنوب ایران زندگی را سفر می کنند یا سفر را زندگی می کنند!
عموماً در داستان های فانتزی چنین مرسوم می باشد که شخص یا گروهی از زمان حال به دل تاریخ می روند یا از گذشته به زمان حال می آیند و در ادامه ناآگاهی این افراد نسبت به زمانه ای که به آن سفر کرده اند، موجب خلق موقعیت ها و پیشرفت روایت در داستان ها می شود. اما در «هواپیما بیا بشین قلیون بکش» کرم الله سلیمانی اسطوره ها و تاریخ را احضار کرده تا مردمان زمانه ما در دل آنها سفر کنند. در این اثر با سفر در زمان - چه به آینده، چه به گذشته - مواجه نیستیم. این اثر زمان های گذشته، حال و آینده را در کنار یکدیگر قرار داده و روایت می کند.


همین طور چاپ جدید رمان «رطوبتی ها» که نامزد جایزه ادبیات داستانی متفاوت «واو» بوده، انتشار یافته است. چاپ قبلی این رمان را انتشارات آهنگ دیگر منتشر نموده بود ولی چاپ جدید آن توسط انتشارات نودا انجام شده است.
در معرفی «رطوبتی ها» هم می خوانیم: این رمان روایتی مدرن است از انسانی به نام «بیگا» که در فضای جنوب ایران بحران روابط انسانی، اجتماعی و... را تجربه می کند.
آن چیزی که رطوبتی ها را از ادبیات مدشده این روزها متفاوت می کند پرهیز از روزمره نویسی و درگیر شدن شخصیت آن با مفاهیم جهان شمول و بنیادی است.
رمان های «هواپیما بیا بشین قلیون بکش» و «رطوبتی ها» را می توان از کتاب فروشی های معتبر تهیه کرد.


کرم الله سلیمانی متولد سال ۱۳۵۱ در گچساران است که در حوزه داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و کارگردانی فعالیت دارد. «فصل هایی در برزخ» دیگر رمان اوست که در انتشارات آهنگ دیگر انتشار یافته است.
نویسندگی و کارگردانی نمایش های «اسب چشمه»، «سکسکه ماه پشتِ ابر»، «عبور از باغ سرخ»، «برخورد نزدیک در نیویورک» و «کفشدوزک ها حوالی میدان انقلاب» در کارنامه او به چشم می خورد.
منبع:

1400/07/30
23:30:53
5.0 / 5
233
تگهای خبر: ادبیات , تولد , جایزه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه