زندگی سیدعلی اكبر ابوترابی گویا شد

زندگی سیدعلی اكبر ابوترابی گویا شد نسخه صوتی کتاب «خستگی ناپذیر» خاطرات سیدعلی اکبر ابوترابی، همزمان با سالگرد درگذشت او منتشر می شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، نسخه صوتی کتاب «خستگی ناپذیر» شامل خاطرات سیدعلی اکبر ابوترابی معروف به سید آزادگان، با صدای مهدی طهماسبی از جانب سماوا منتشر می شود. این کتاب روایت مرحوم ابوترابی از دفاع مقدس و شخصیت های برجسته آن دوران به قلم عبدالمجید رحمانیان است که توسط انتشارات پیام آزادگان انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: کتاب خستگی ناپذیر در سه بخش نگارش یافته است که در بخش اول، سید آزادگان به رابطه خود با شهید سیدعلی اندرزگو می پردازد و گوشه هایی از شجاعت ها، کرامات و حالات معنوی و حماسی او را بیان می کند. در بخش دوم از شخصیت عارف مجاهد، شهید دکتر مصطفی چمران سخن می گوید و خاطره هایی از دوران اسارت خویش را هم روایت می کند. در بخش سوم خاطره های خویش را از عارفان وارسته و کرامات آنها بیان می کند.
ناشر همینطور در معرفی سیدعلی اکبر ابوترابی نوشته است: سیدعلی اکبر ابوترابی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بعنوان رئیس کمیته انقلاب اسلامی قزوین به خدمت محرومان و مستضعفان پرداخت و بعد از آن با رأی مردم، به عضویت شورای شهر قزوین انتخاب و رئیس شورا شد.
همزمان با آغاز جنگ تحمیلی، با لباس رزم به سمت جبهه رفت و در کنار شهید دکتر مصطفی چمران در ستاد جنگ های نامنظم به سازماندهی نیروهای مردمی پرداخت و شخصاً به مأموریت های شناسایی رزمی و دشوار می رفت. آزادی منطقه پرحادثه و خطرناک دب حردان به فرماندهی وی و در رأس یک گروه متشکل از یکصد رزمنده فداکار، یکی از اقدامات ایشان است. مرحوم ابوترابی سرانجام در روز ۲۶ آذرماه سال ۵۹ در جریان یکی از مأموریت های شناسایی که برای تکمیل شناسایی قبلی خویش انجام داد تا نیروهای ستاد جنگ های نامنظم آماده یک عملیات گسترده شوند. بر اثر اشتباه یکی از همراهان خود، در حالیکه هفت کیلومتر از نیروهای خودی دور شده و تا ۲۰۰ متری دشمن پیشروی کرده بود، هنگام بازگشت مورد شناسایی دشمن بعثی قرار گرفت و گرچه می توانست خویش را از دام دشمن برهاند، اما چون قصد داشت همراهان خویش را نجات دهد، با تانک و نفربر به تعقیب وی پرداختند و نهایتاً به اسارت دشمن درآمد. مرحوم ابوترابی ۱۵ ماه اول اسارت را در سلول های زندان های بغداد و تحت شدیدترین شکنجه ها گذراند و در اراده پولادین این مرد خدا خللی به وجود نیامد تا بعد از سپری کردن سختی های فراوان و دو بار تا پای چوبه دار رفتن با لطف و رحمت الهی و امدادهای غیبی، ایشان به اردوگاه و جمع اسیران ایرانی منتقل شد. اردوگاه های عنبر، موصل ۱، ۳، ۴ و رمادیه و تکریت ۵، ۱۷، ۱۸، و هم سلول های زندان های بغداد شاهد خوبی ها و مجاهدت های خستگی ناپذیر آن عارف حکیم هستند. این مجاهد، بعد از ۱۰ سال اسارت سرانجام در سال ۱۳۶۹، همراه با خیل آزادگان سرافراز به میهن اسلامی بازگشت و به جای آنکه بعد از ۳۰ سال مبارزه و تلاش طاقت فرسا به استراحت بپردازد، راهی دشوارتر را در پیش گرفت و همراهی آزادگان و پی گیری مشکلات آنان را وظیفه خود می دانست و در این راه تمام تلاش و توان خویش را صرف کرد و در تاریخ ۶۹/۷/۷ با حکم رهبر معظم انقلاب در جایگاه نماینده ولی فقیه در امور آزادگان قرار گرفت و تمام تلاش خود را به کار بست تا آزادگان مایه عزت و تقویت نظام جمهوری اسلامی باشند. آن مجاهد خستگی ناپذیر سرانجام در تاریخ دوازدهم خرداد ۷۹ در حالیکه همراه پدر بزرگوارشان عازم مشهد مقدس و زیارت حضرت ثامن الحجج (ع) بودند، در جاده بین سبزوار و نیشابور، بر اثر تصادف رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و ارواح آن عالمان وارسته از خاک به افلاک پر کشید و به لقاءالله پیوستند.
منبع:

1400/02/30
22:43:04
5.0 / 5
300
تگهای خبر: زندگی , كتاب , لاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه