انتشار سروده های جدیدی از شاعر اردبیلی؛

گاهان، عاشقانه ای بر هفت مكاشفه ی یوحنایی

گاهان، عاشقانه ای بر هفت مكاشفه ی یوحنایی به گزارش عطر و تن اردبیل دومین مجموعه شعر سپید «رامین گذرانی اقتصاد»، شاعر اردبیلی، با نام «گاهان؛ عاشقانه ای بر هفت مکاشفه ی یوحنایی» اخیرا وارد بازار کتاب شده است.


انتشار مجموعه شعر سپید «تا طلوع صبح»، اولین حضور جدی وی در حوزه شعر سپید در ایران بوده و الان با مجموعه «گاهان؛ عاشقانه ای بر هفت مکاشفه ی یوحنایی» دومین حضور خویش را در این حوزه تجربه می کند.
رامین گذرانی اقتصاد در گفت و گو با ایسنا درباره عنوان کتاب اظهار نمود: «گاهان» فصل آخر کتاب مقدس اوستا است که شعرها و نیایش های مذهبی مردمان فلات ایران را بعنوان قدیمی ترین شعرهای جهان شامل می شود و به فرمایش زرتشت، «گاهان» نیایش ها و شعرهای قوم ایرانی است که او سینه به سینه از گذشتگان برای ما نقل می کند.
وی ادامه داد: مکاشفات یوحنایی هم فصل آخر انجیل یوحنا از مریدان عیسی مسیح است که در جزیره پاتموس یونان زندگی می کرد و تحت تاثیر یک خواب، تصمیم به نگارش این فصل می گیرد.
شاعر افزود: کتاب دارای لایه های گوناگونی از مفاهیم است که در یک سیر زمانی مشخص، افکار، زندگی و باورهای شکل گرفته در طول سالیان را در نویسنده مورد مکاشفه و بررسی قرار می دهد.
وی خاطرنشان کرد: گاهان در سه فصل تنظیم شده است، فصل اول، «کودکی های فراموش» مجموعه شعر داستان های من و داستانِ سه کودک خیابانی است. نویسنده، ممد و لیلا؛ سه دوستی که در خلال سالهای 60، روزگارشان معمولاً با دستفروشی در خیابان می گذرد.

اقتصاد افزود: این فصل، روایت زندگی این شخصیت ها، خانواده شان، مشکلات شان، رنج هاشان، شادی ها و عاشق شدن هاشان است که در بستر جنگ و موشک باران شهرشان می گذرد و پرداخت این فصل بسیار ظریف و با شاعرانگی در میان روایت های داستانی صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: عنوان فصل دوم کتاب «عاشقانه ها، ترانه ها» و ادامه روایت فصل اول است اما با عشقی که در پس سالهای نسبتاً طولانی گم شده و شاعر در سنین بزرگسالی روایتی متفاوت از آنرا عرضه می دهد؛ عشقی که حاصل نگاه یک کودک خیابانی و تجربه سالهای جوانی و تغییر مسیر زندگی اوست.
شاعر اردبیلی اضافه کرد: فصل سوم هم روایت متفاوتی از عشق و انسان را به دست می دهد: گذر از عشق زمینی و پیوستن به آسمان، که نگاه عرفانی به مقوله عشق و اصولاً زندگی شاعر در دهه چهل زندگی اش دارد و به شکلی فصل پختگی و دانایی اوست.
وی افزود: این مجموعه، مزین به آثار گرافیکی، خط-نقاشی و تصاویر هنرمندان مشهوری چون استاد علی گرامی فر، بهزاد جماعتی و فاطمه نعمتی است که همراه کتاب و متناسب با اشعار، آثار ارزشمندی خلق شده است.
اقتصاد اظهار داشت: ویراستاری اثر را هم ندا بصاری به عهده داشته و نشر یایلیق اردبیل آنرا در قطع رقعی و ۱۳۱ صفحه با قیمت 60 هزار تومان وارد بازار نشر کرده است.
به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، " رامین گذرانی اقتصاد" شاعر، نویسنده و روزنامه نگار اردبیلی، متولد فروردین ۱۳۵۶ در اردبیل است که از سال ها پیش در حوزه شعر به صورت مستمر فعالیت دارد.

انتای پیاممنبع:

1400/01/24
20:55:19
5.0 / 5
646
تگهای خبر: تولد , خواب , زندگی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه