بررسی فلسفه تربیتی امام موسی صدر

بررسی فلسفه تربیتی امام موسی صدر نشست نقد کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی برگزار می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این نشست با همکاری موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و انتشارات علمی و فرهنگی در روز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ بامداد با حضور عبدالله نصری، خسرو باقری، محمدرضا زائری و معصومه عبدلی به صورت مجازی برگزار می گردد.
علاقه مندان می توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.
در معرفی این کتاب آمده است: کتاب «فلسفه تربیتی امام موسی صدر» نوشته معصومه عبدلی به همت انتشارات علمی و فرهنگی منتشرشده است. این کتاب مشتمل بر چهار فصل است.
در فصل اول به مبانی انسان شناسانه امام موسی صدر پرداخته شده و بر دو مبنای شاخص در اندیشه صدر یعنی انسان محوری و اجتماع محوری تاکید می شود و خصوصیت عمل گرایی صدر به نحوی مفصل مورد بحث قرار می گیرد.
در فصل دوم شاخصه های مهم رفتاری صدر یعنی هویت بخشی به شیعیان، همزیستی مسالمت آمیز با دیگران و وحدت طلبی مطرح شده و به روش های تربیتی صدر در تحقق این خصوصیت ها اشاره می شود.
در فصل سوم به فلسفه تربیتی صدر پرداخته شده و بر مبنای آن چه از مبانی فکری صدر در فصل اول و شاخصه ها و روش های تربیتی وی در فصل دوم آمده است، مبانی و اصول و روش های تربیتی برای نظام تعلیم و تربیت تبیین می شود.
در فصل چهارم هم جمع بندی و نتیجه گیری از مباحث فوق عرضه می شود.
منبع:

1400/01/11
20:08:36
5.0 / 5
543
تگهای خبر: رشد , سایت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه