یافته محققان روسی؛

حمله كروناویروس بر مغز استخوان و جلوگیری از تشكیل گلبول های قرمز

حمله كروناویروس بر مغز استخوان و جلوگیری از تشكیل گلبول های قرمز پژوهشگران پی بردند كروناویروس سلول های مغز استخوان را هدف قرار داده و مانع از تشكیل گلبول های قرمز جدید می شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه ولادی وستوک روسیه دریافتند احتمالاً کروناویروس به سلول های مغز استخوان حمله کرده و نه فقط بر گلبول های قرمز خون تأثیر می گذارد بلکه بر روند تشکیل گلبول های قرمز جدید هم اثرگذار می باشد.
یافته ها نشان میدهد مکانیسم احتمالی بیماری زایی کروناویروس با لطمه به سلول های قرمز خون مرتبط می باشد که منجر به بروز واکنش های شده که چندین نارسایی قلبی را به همراه دارد.
مرگ سلول های قرمز خون منجر به ایسکمی (عدم رسیدن اکسیژن کافی به مغز) و آنمی (کم خونی) سلول ها می شود. لطمه به نورون های مغز، عروق خونی و موانع بافت خونی در اعضای بدن نتیجه ایسکمی ناشی از عدم امکان انتقال هموگلوبین بوسیله گلبول های قرمز لطمه دیده است که منجر به بروز نارسایی در عملکرد آن بافت می شود.
همچنین اختلال در تشکیل هموگلوبین منجر به رسوب آهن سمی در بافت ها می شود.
به گفته پژوهشگران، سلول های قرمز خون هدف اصلی کروناویروس است. این سلول های قرمز خون مسئول حمل و نقل پروتئین حامل اکسیژن است.
آسیب، کاهش و نابودی گلبول های قرمز خون ناشی از لطمه به نورون های مغز، عروق خون و اعضای داخلی بدن است چونکه اکسیژن کافی به آنها نمی رسد.
محققان بهترین راه بهبود سلول های قرمز لطمه دیده خون را مصرف ویتامین B۱۲ عنوان می کنند.

1399/08/11
14:23:55
5.0 / 5
1396
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پروتئین , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه