فرهنگ بان جدید منتشر گردید

فرهنگ بان جدید منتشر گردید عطر و تن: شماره جدید فصلنامه «فرهنگ بان» منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این شماره از این فصلنامه با «به جای «بهاریه»!» نوشته محمد دهقانی شروع می شود.
در ادامه بخش «اندیشه» با این مطالب همراه است: «درس های تاریخ» از آیزایا برلین با ترجمه نرگس حسن لی، «افسانه هایی درباره زبان» از محمد راسخ مهند و «گفت وگوهای میان متنی» از جمال الغیطانی با ترجمه زهرا جلال زاده.
همین طور «پاورقی نویسی در ایران» نوشته محمدحسین خسروپناه در بخش «تاریخ» و «درباره زروان گرایی» از ریچارد فرای با ترجمه شهروز خنجری در بخش «ایران در جهان» «فرهنگ بان» چاپ شده است.
«زبان و ادبیات» نیز با این مطالب همراه است: «بلنداختری نام او بختیار» نوشته فاطمه مهری، «منظومه نیمایی» از حامد صفائی تبار، «فاعلن فاعلن فاعلن فع!» (برخی سوابق و لواحقِ وزن عروضیِ «افسانه» نیما) از کامیار عابدی، «آتش؛ روایت زنی در آستانه فصلی سرد» از راضیه فیض آبادی، «درباره میدل مارچ: رمانی از جورج الیوت» نوشته هنری جیمز با ترجمه وحید روزبهانی و «امید مقابل امید؛ داستان زندگی اوسیپ ماندلشتام و چند شعر تازه از او» نوشته فرزاد مروجی.
همین طور «نامه علامه قزوینی به مینوی در زمستان ۱۳۰۴» از محمد دهقانی در بخش «ارمغان مینوی» درج شده است.
در بخش «داستان» شماره چهارم «فرهنگ بان» هم این داستان ها را می خوانیم: «گورستان پرتقال های تلخ» از یوزف وینکلر با ترجمه علی اصغر حداد، «آلیوشا دَبّه» از لف تالستوی با ترجمه کاظم فیروزمند و «میز میز است» از پیتر بیکسل با ترجمه المیرا شیرین سخن.
«شیوه نقد ترجمه آنتوان برمن» از حسن هاشمی میناباد، «کاربرد ترجمه معنایی و ارتباطی» نوشته الهام شالفروش امیری و حسین حیدری تبریزی و «اخلاق در ترجمه» از روشنک اکرمی نیز مطالب بخش «ترجمه ادبی» هستند.
همین طور در بخش «معرفی و نقد کتاب» این شماره از «فرهنگ بان» این مطالب درج شده است: «میراث داران گوگول» از حسن میرعابدینی، «دست نامه «ویرایش؟» از مجید ملکان، «دکتر حسین سامعی و توصیف ساخت زبان فارسی» نوشته امید طبیب زاده، «اصول فرهنگ نویسی» از ساغر شریفی، «منابع اصیل برای شناخت دین زردشتی و زردشتیان» از آناهید خزیر، «شرحی دقیق از زندگی دینی، آیین ها و مناسک زردشتیان ایران» از چیستا نیک سرشت و «ارزش ارجاعات در پژوهش: نقدی بر ارجاعات کتاب تماشاخانه اساطیر» از لاله آشنا، «رضا قنادان و بحران هویت» از فرزاد مروجی، «تاریخ مستی، نشئگی و البته خماری» نوشته طه رادمنش، «نامه های عاشقانه مردی آزادی خواه» از حمیده نوروزیان و «میس لمتون؛ بانوی سیاست و پژوهش» از مرتضی هاشمی پور و «دنیای کتاب» از روزبه شکیبا.
«یادنامه» بخش دیگر این شماره است که با این مطالب همراه است: «دریغاگوی سالاری» از یونس کرامتی، «اشراقی صفویه پژوهی دانشگاهی» از عبدالرضا کلمرزی و «یادی از امیرکاووس بالازاده» نوشته آرش میرطالبی.
شماره چهارم فصلنامه «فرهنگ بان» با صاحب امتیازی موسسه فرهنگ بان - علی حسینخانی- و مدیرمسئولی و سردبیری مرتضی هاشمی پور در ۲۷۷ صفحه با بهای ۳۵هزار تومان انتشار یافته است.
منبع:

1399/03/26
15:10:24
5.0 / 5
2388
تگهای خبر: ادبیات , زندگی , فرهنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه