انتشار آخرین كتاب سوسن طاقدیس

انتشار آخرین كتاب سوسن طاقدیس به گزارش عطر و تن «خدایا... خدایا!»، آخرین كتاب سوسن طاقدیس منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی این کتاب که توسط نشر نیستان انتشار یافته، آمده است: کتاب «خدایا... خدایا!» شامل ۱۰ نیایش است که در آن کودکان با زبان و اندیشه و در دنیای خود با پروردگار خود به سخن گفتن پرداخته اند و از خواسته ها و نیازهای شان از دریچه ذهن خویش توجه نشان داده اند.
این کتاب از سویی تلاشی بوده برای روایت داستانی برای کودکان از زبان خودشان که توأم با صمیمت ویژه ای است و شکلی تازه و نو از خداشناسی را برای آنها رقم می زند و از طرفی تمرینی است برای نویسندگی و انشا برای مخاطبان دبستانی تا با سبک نوشتاری نیایش و راه آن آشنا گردند.
این کتاب در سه مجلد در دست تولید قرار دارد که برای گروه های سنی هشت تا ۱۰ سال قابل استفاده خواهد بود و کتاب حاضر اولین مجلد از آن به حساب می آید.
آنچه طاقدیس در این کتاب رقم زده است آموختن مضامینی عالی و روحانی و هم اجتماعی به مخاطبان خود در چارچوب نیایش و شعر است. وی در واقع تلاش کرده با این ابزار آنها را با بعضی از مهم ترین و عالی ترین مضامین و مفاهیمی که در زندگی فردی و اجتماعی خود با آن سروکار دارند آشنا کند و از این منظر در کنار پاسخ هایی که به سوالات آنها درباره این موضوعات عرضه می کند، مفاهیمی تازه و سوالاتی تازه را هم برای آنها ایجاد کند که پاسخ به آنها رفته رفته در کتاب های بعدی مجموعه جای می گیرد.
طاقدیس در مقدمه کوتاهی که بر این کتاب نوشته است درباره شکل گیری این اثر و تألیف آن می نویسد: «خدایا... وقتی می خواستم این کتاب را بنویسیم از تو خواستم کمکم کنی، گفتم تا حالا هیچ کس برای بچه های به این کوچکی کتاب دعا ننوشته یا اگر نوشته من نخوانده ام، خدایا به من کمک کن تا بتوانم حرف های خوبی بنویسم. گفتم هیچ کس نیست که مرا راهنمایی کند و بگوید چه بنویسم و چطوری بنویسم، دعا کردم خدایا یک نفر را سر راهم قرار بده تا مرا راهنمایی کند.»
این کتاب با تصویرگری هایی از سارا کثیری هم همراه می باشد که در آن تلاش داشته با ترکیب فرم بندی پویا و رنگ های گرم، نوعی خیال انگیزی خاص برای مخاطبان کتاب به ارمغان آورده شود.
سوسن طاقدیس، نویسنده کتاب های کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۸ در شیراز به دنیا آمد. او فعالیت داستان نویسی حرفه ای خویش را با نوشتن داستان «بابای من دزد بود» در «کیهان بچه ها» شروع کرد.
«قدم یازدهم»، «زرافه من آبی است»، «پشت آن دیوار آبی»، «هزار سال نگاه»، «تو هم آن سرخی را می بینی»، «دخترک و فرشته اش»، «بزغاله های سبز»، «یکی بود» و «جوراب سوراخ» و «شما یک دماغ زرد ندیدید؟» همچون آثار این نویسنده هستند.
طاقدیس رو پنجم اردیبهشت ماه ۹۹، در سن ۶۱سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.1399/03/16
23:53:31
5.0 / 5
2768
تگهای خبر: زندگی , قلب , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه