فرهنگ آنالیز عددی و محاسبه علمی منتشر گردید

فرهنگ آنالیز عددی و محاسبه علمی منتشر گردید به گزارش عطر و تن كتاب «فرهنگ آنالیز عددی و محاسبه علمی» نوشته حسن مجیدیان منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این كتاب با ویراستاری علمی اسماعیل بابلیان در ۲۹۱ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۸ هزار تومان در انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی عرضه شده است.
در معرفی ناشر از كتاب «فرهنگ آنالیز عددی و محاسبه علمی» آمده است: دانشنامه، فرهنگ دانشنامگی (فرهنگ توصیفی) و فرهنگ سه دسته از كتاب های مرجع هستند كه از دیرباز تا كنون برای اهل علم و پژوهش از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اند. بعضی از دانشنامه های بزرگ مانند بریتانیكا و امریكانا برای كشورهای مربوطه، نوعی سلطه علمی به همراه می آورند. این سلطه علمی به راهبری مسیر علم توسط دانشمندان و صاحب نظران آن كشورها كمك می نماید.
گردآوری دانش به دست آمده و پیشگیری از فراموش شدن یا مفقود شدن بخش هایی از آن، رسالت مهم دیگری برای دانشنامه ها هستند.
«فرهنگ آنالیز عددی و محاسبه علمی» یك فرهنگ دانشنامگی در زمینه آنالیز عددی و الگوریتم های كامپیوتری است. آنالیز عددی شاخه ای از ریاضیات كاربردی است كه به طراحی و تحلیل روش های عددی (شامل الگوریتم های كامپیوتر ای) برای حل مساله های ریاضی می پردازد، كه بیشتر در فیزیك و علوم مهندسی ظاهر می شوند. استادان دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان تحصیلات تكمیلی و دانشجویان كارشناسی در رشته های (به ترتیب) آنالیز عددی، شاخه های دیگر ریاضیات كاربردی و مهندسی (به ویژه مكانیك، برق، صنایع و عمران) مخاطب های اصلی این فرهنگ هستند.
این فرهنگ دارای ۹۴۲ مدخل است كه ۱۲۹ مدخل به شخصیت ها اختصاص یافته است. ۱۱۹ مدخل از شخصیت ها همراه با تصویر هستند. روش ها، الگوریتم ها و فرمول های عددی به همراه مفهوم ها و اصطلاحات آنالیز عددی و نظریه تقریب (مانند خطا، درون یابی، پایداری روش عددی، همگرایی روش عددی و غیره) سهم اصلی مدخل ها را به خود اختصاص می دهند. بخش دیگر مدخل ها مربوط به آن هایی است كه با سایر زمینه های ریاضیات مشترك هستند ولی در آنالیز عددی نقش زیادی بازی می كنند.1398/11/27
14:53:54
5.0 / 5
4121
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه