عوامل كتاب شب در خانه محمود گلابدره ای بعلاوه تصاویر

عوامل كتاب شب در خانه محمود گلابدره ای بعلاوه تصاویر عطر و تن: بعضی از عوامل برنامه «كتاب شب» به مناسبت زادروز محمود گلابدره ای به خانه او رفتند و خاطراتشان با این نویسنده فقید را مرور كردند.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، بهروز رضوی، گوینده برنامه «كتاب شب» رادیو تهران به همراه محمدباقر رضایی (نویسنده و سردبیر) و محمد قربانی (پیشكسوت رادیویی)، به یاد محمود گلابدره ای نویسنده كتاب «لحظه های انقلاب» روز سه شنبه (۲۶ دی ماه) با علی خلیلی، وصی و مالك آثار وی در خانه معروف به «آشیانه دال» در كرج دیدار كردند.
در این دیدار دوستانه كه به مناسب زادروز زنده یاد گلابدره ای در ۲۸ دی ماه سال ۱۳۱۸ رقم خورده بود، قرار شد كتاب «لحظه های انقلاب» كه اخیرا در نشر معارف در دسترس مخاطبان قرار گرفته، در دهه فجر به مدت یك هفته از برنامه «كتاب شب» بازخوانی شود.
علی خلیلی، وصی زنده یاد گلابدره ای در این دیدار از خاطرات خود با گلابدره ای و بهروز رضوی هم از دوستی ها و ماجراهایی كه با وی در رادیو داشت، سخن گفتند. همینطور محمدباقر رضایی از مطلبی كه سال قبل با عنوان «چرا از نویسنده لحظه های انقلاب یادی نمی شود؟» با اسم مستعار در خبرگزاری ایسنا نوشته بود، یاد كرد و به بیان توضیحاتی در این باره پرداخت.


خلیلی همینطور برای نخستین بار بیان كرد كه كتابی دست نویس از محمود گلابدره ای با عنوان «خونابه های دلم» در اختیار دارد؛ وی در این زمینه توضیح داد: این كتاب كه حاوی خاطرات و زندگینامه گلابدره ای است، به مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هم پرداخته است. هم اكنون در حال ویرایش و آماده سازی این كتاب برای انتشار هستیم.
او در ادامه بخش هایی از كتاب منتشر نشده «خونابه های دلم» را برای حاضران خواند؛ «چی می شه. این عمر رفته كه باز نمی گرده. چی می شه. این همه لجن كه تو مخمه، تكلیفشون چی می شه. ها، چی می شه. یه هفته است هیچی نخوردم. یه شی پول ندارم. یه صنناری هم ندارم. هیچی ندارم. هیچی. چطوری می شه. اینجوری می شه كه یهویی هیچی تهِ جیبم پیدا نمی شه كه نمی شه كه نمی شه. حالا چی می شه. چطوری می شه ایمانت خلل توش پیدا می شه. شك می كنی. همینه كه قاطی پاتی می كنی. دربست باید بپذیری كه اونی كه خلقت كرده تا آنی كه بناست باشی، فكرش رو كرده كه خلقت كرده. تو فقط بگو دستت درد نكنه با این سرنوشت نوشتنت. نشستی و نوشتی. چه سرنوشتی نشستی و نوشتی كه هفتاد و دو ساله داری می نویسی و می نویسی و می نویسی. كارته. پاته. بخوری پاته. آش كشك خالته. بخوری پاته، نخوری پاته. كارِ تو نوشتنه. اسم تو نویسنده است. سید محمود گلابدره ای نویسنده. پس بی نی ویس. شعر، معر، تو فقط بی نی ویس... »
خلیلی همینطور خاطرنشان كرد: از این پس مقرر است یادبود و گرامیداشت گلابدره ای را هر سال در سالگرد تولد وی در تاریخ ۲۸ دی ماه برگزار نماییم و نه در سالگرد فوت او. چراكه وی در آن روز شروع شد، اما هیچ گاه تمام نشد كه بخواهیم روز فوت او را گرامی بداریم.
او همینطور درباره صوتی كردن آثار گلابدره ای اظهار داشت: در این مورد در حال مذاكره با ناشران معتبر است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، محمود گلابدره ای ۲۸ دی ماه سال ۱۳۱۸ در شمیران چشم به دنیا گشود و در ۱۵ مرداد سال ۱۳۹۱ چشم از دنیا فرو بست. وی در این سال ها كتاب های زیادی را به نگارش درآورد كه همچون آنها می توان به «سرنوشت بچه شمرون»، «حكومت نظامی»، «آقا جلال»، «منیر»، «سفر به حجله گاه عشق، خاطرات سفر به قونیه»، «بادیه»، «مادر»، «سگ كوره پز»، «اسماعیل، اسماعیل»، «صحرای سرد» و «لحظه های انقلاب» اشاره نمود.

1396/10/29
18:47:07
5.0 / 5
5441
تگهای خبر: كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه