نتایج جدید مطالعه پژوهشی؛

بیماری پاركینسون پیش از تولد شروع می شود

بیماری پاركینسون پیش از تولد شروع می شود عطر و تن: مطالعه جدید نشان میدهد افرادی كه پیش از سن 50 سال مبتلا به بیماری پاركینسون می شوند، منشاء آن احیانا به پیش از تولدشان بازمی گردد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، این یافته جدید می تواند به تولید دارویی جدید در برای كمك به اصلاح روند بیماری پاركینسون كمك نماید.
مطالعه پژوهشگران مركز پزشكی سدارس سینای آمریكا نشان میدهد افرادی كه با اختلال در سلول های مغزی متولد می شوند تا چندین دهه اختلال شأن بدون تشخیص باقی می ماند.
محققان این مطالعه از سلول های بنیادی ویژه ای استفاده كردند. آنها این سلول های بنیادی گرفته شده از بیماران را به نورون های دوپامین تزریق كردند و سپس در محیط آزمایشگاهی كشت كردند.
آنها دو نوع ناهنجاری را در نورون های دوپامین شناسایی نمودند. نخستین ناهنجاری، تجمع پروتئینی موسوم به alpha-synuclein بود كه در انواع شایع بیماری پاركینسون روی می دهد.
دومین ناهنجاری، بدكاری ساختارهای سلولی است كه بعنوان "صندوق زباله" برای سلول های تجزیه شده و دور ریختن پروتئین ها عمل می كند. این عملكرد نامناسب منجر به تشكیل پروتئین می شود.
«سیلو اسوندسن»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما در این تحقیق به نخستین نشانه های شروع بیماری پاركیسنون از شروع عمر دست یافتیم. بنظر می رسد نورون های دوپامین در این افراد در طول دوره ۲۰ تا ۳۰ ساله، كنترل نامناسبی بر alpha-synuclein دارند كه منجر به بروز بیماری پاركینسون می شود.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاكید دارند.


منبع:

1398/11/11
21:08:46
5.0 / 5
4820
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پروتئین , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه