ساخت برنامه برای شاعران نامی ایران

ساخت برنامه برای شاعران نامی ایران به گزارش عطر و تن رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی معاونت سیما از ساخت برنامه های تلویزیونی با مبحث زندگی نامه و معرفی آثار مفاخر و شاعران نامی كشور اطلاع داد.


به گزارش عطر و تن به نقل از روابط عمومی سیما، مسعود احمدی افزادی در مراسم قدردانی از دانش آموختگان كارگاه آموزشی «پاسداشت زبان فارسی در تولیدات پویانمایی» اظهار داشت: با حمایت و پیگیری های ریاست محترم رسانه ملی و معاون محترم سیما فعالیتهای معطوف به زبان و ادبیات فارسی در تمام بخش ها بویژه در بخش های تولیدی پُررنگ شده است. تمام شبكه های تلویزیونی موظف می باشند طبق جدول پخش برنامه ها كه در اختیار آنها قرار داده می شود، به این مهم بپردازند كه هم اكنون ۱۳ یا ۱۴ برنامه در حوزه زبان فارسی روی آنتن معاونت سیما می رود.
وی ادامه داد: در این راستا ۳ گام مهم پیش روی ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی قرار گرفته است. در گام اول، فعالیت ستاد معطوف به ساخت «برنامك»های كوتاه با مبحث زبان فارسی بعنوان زبان معیار مانند «فارسی را پاس بداریم» و یا «نَقل و نُقل» و تعدادی برنامك دیگر شده است. این گام تا آخر سال ۹۸ استمرار دارد.
احمدی افزادی افزود: گام دوم به تولید برنامه های مستقل در حوزه زبان فارسی می پردازد. این گام تا تابستان سال آینده ادامه دار خواهد بود كه در آن طرح های برنامه سازی همچون مسابقه ها، گونه های جذاب برنامه ای و مخاطب پسند، برنامه های شبانه با مبحث زبان و ادبیات فارسی و تعدادی دیگر جمع آوری و آماده تولید می شوند.
رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی معاونت سیما اظهار داشت: گام سوم مربوط به نیمه دوم سال ۹۹ می شود كه در آن تلاش می شود زندگی نامه و آثار مفاخر زبان فارسی وارد گونه های نمایشی شود و مخاطبان از قاب تلویزیون با زندگی و آثار شاعران و بزرگان زبان و ادبیات فارسی در چارچوب های مختلف برنامه سازی آشنا می شوند.
مدیر شبكه آموزش سیما اضافه كرد: همینطور پیشبینی شده است تا گروه ویژه زبان فارسی در معاونت سیما راه اندازی شود. این گروه به صورت خاص به جمع آوری آثار تولید شده با مبحث زبان فارسی و همینطور عرضه طرح و تولید برنامه های جدید در این عرصه تلاش خواهد نمود.
رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی معاونت سیما در انتهای سخنان خود، رویكرد مركز پویانمایی صبا در پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در تولید آثار پویانمایی را بسیار قابل توجه و تقدیر دانست و اظهار داشت: خوشبختانه امروزه هر شبكه، نماینده ویژه زبان فارسی خویش را شناخته و اراده پاسداشت و تقویت زبان فارسی در شبكه ها به ظهور رسیده است.
در ادامه جلسه محمد رحیم لیوانی با قدردانی از اهتمام نویسندگان و تهیه كنندگان بخش پویانمایی نسبت به پاسداشت زبان فارسی در تولیدات خود، اظهار داشت: مبحث زبان و ادبیات فارسی در تولیدات پویانمایی مركز صبا بسیار حائز اهمیت می باشد چونكه مخاطبان آن، قشر خردسال، كودك و نوجوان جامعه است.
رئیس مركز پویانمایی صبا اضافه كرد: شاخص ترین امتیاز دوره آموزشی «پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در پویانمایی» این بود كه به صورت كارگاهی و تعامل استاد و دانشجو و در چندین جلسه متوالی برگزار گردید و فراگیران دوره از مطالب آموزشی بسیار ابراز خرسندی می كردند.
در این نشست علاوه بر روسای ستاد حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی معاونت سیما و مركز پویانمایی صبا، دكتر ذالفقاری رئیس پژوهشكده زبانشناسی، كتیبه ها و متون، تهرانی نماینده فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و برخی از پیشكسوتان پویانمایی حضور داشتند.
این مراسم با اهدای سپاس نامه آخر دوره آموزشی «پاسداشت زبان و ادبیات فارسی در پویانمایی» به فراگیران، به پایان رسید.1398/11/01
21:46:47
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه