گزارش جدید محققان؛

افزایش دو برابری نرخ مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در آمریكا

افزایش دو برابری نرخ مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در آمریكا عطر و تن: بر اساس گزارش جدید پژوهشگران، مواد مخدر دو برابر گزارش دولت منجر به مرگ شهروندان آمریكایی می شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، بر اساس گزارش دولت در سال ۲۰۱۶ مرگ های ناشی از مصرف مواد مخدر در میان افراد ۱۵ تا ۶۴ سال ۹ درصد بوده كه شامل ۶۳ هزار نفر بوده است. حال آنكه مطالعه جدید رقم واقعی در سال ۲۰۱۶ را حدود ۱۴۲ هزار نفر نشان میدهد.
«ساموئل پرستون»، عضو مركز مطالعات جمعیتی دانشگاه پنسیلوانیا، در این زمینه می گوید: «مواد مخدر به شیوه های مختلف منجر به مرگ می شوند. بیماری های عفونی نظیر ایدز و هپاتیت، خودكشی و بیماری های جریان خون همگی ناشی از مصرف موادمخدر هستند. در مجموع افراد مصرف كننده مواد بسیار در معرض مرگ ناشی از این شرایط قرار دارند.»
در این مطالعه، گزارش مرگ بیشتر از ۴۴ میلیون فرد بالا ۱۸ سال بررسی گردید. پژوهشگران دریافتند فقط مرگ های ناشی از اوودوز مواد بعنوان مرگ ناشی از موادمخدر كدگذاری شده اند.
«دانا گلی»، عضو دیگر تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «اپیدمی مواد بیشتر از آنچه كه ما فكر می نماییم منجر به مرگ افراد می شود.»
نتایج این مطالعه همین طور نشان داد مصرف مواد سبب كاهش نرخ امید به زندگی پس از سن ۱۵ سالگی می شود كه در مردان این رقم ۱.۴ سال و در زنان ۰.۷ سال است.


منبع:

1398/10/30
16:17:02
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه