فصلنامه آزما منتشر گردید

فصلنامه آزما منتشر گردید عطر و تن: شماره 143 مجله «آزما» و هفتمین «فصل آزما» منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این مجله با یادداشت هوشنگ اعلم - سردبیر «آزما» ـ با عنوان «تا روشنای فردا» و یادداشت ندا عابد - مدیرمسئول این فصلنامه» ـ با عنوان «یاد یادها» شروع می شود.
در بخش نگاه مجله آزما نیز مطالبی با عنوان «آن ها همچنان از كتابخانه می پرسند» و «اشراف پوشالی و لاكچریزم مبتذل» و در بخش رویداد هم «كانون گروه شعر معاصر ۳۵ ساله شد»، «كاوه چقاشی كرد، عشق را نقاشی كرد» و «هزاره خیام در اسپانیا برگزار می شود» انتشار یافته است.
«وطن، فرهنگ است و زبان» گفت و گو با حورا یاوری و «چه اتفاقی خواهد افتاد، همین!» گفت و گو كوتاه با ژان كلود كریر در بخش گفت و گو درج شده است.
«خاطره بازی با اهل هنر و اندیشه» عنوان پرونده اول این فصلنامه است كه خاطراتی از محمدرضا باطنی، فیروزه مظفری، سیدعلی آل داود، نصرالله حدادی، عبدالجبار كاكایی، واهه آرمن، اسدالله امرایی، گیتا گركانی، پرویز خطیبی، مجدالدین كیوانی، محمود حسینی زاد، انجوی شیرازی، دكتر محمد سریر و احمد پوری در این بخش انتشار یافته است.
«ریشخند زمانه، با ترانه های شوخ!» گپ و گفت با محمدرضا شرایلی كارشناس موسیقی، «ترانه های طنز، پوزخند به چهره عبوس دیكتاتوری» گفت و گو با رضا مهدوی پژوهشگر موسیقی از مطالب بخش نگاه این شماره از آزماست.
در پرونده دوم این شماره با این مطالب همراه است: «شكست توسعه بدون هنر و ادبیات» گفت و گو با ناصر فكوهی، «منتتظر باشید اتفاق می افتد» گفت و گو با محمدرضا اصلانی و «خشونت تازیانه بیداری جهان معاصر» نگاهی به سیر خشونت در تاریخ سینما.
«نوشتن، زیر آوار زباله های صوتی» نوشته حسین رسول زاده در بخش مقاله و نقد حافظ موسوی برای كتاب «آذرخشی از جنبش های ناگهان» نوشته سیدحمید شریف نیا و ابرراهیم رئیسی در بخش نقد این شماره آمده است.
همین طور «صدای سوت زدن به زبان مادری» عنوان گفت وگویی با علیرضا بهرامی است كه به بهانه انتشار ترجمه های عربی و اوكراینی شعرهایش در فصلنامه «آزما» چاپ شده است.
«ترجمه، پل رابطه میان فرهنگ ها» گفت و گو با مسعود میری و «بدون ترك و شكستگی» گفت و گو با پژمان سلطانی از دیگر گفت گوهای این فصلنامه است.
در بخش داستان ایرانی این شماره از آزما داستان های «ولد مولد»، «مجید» و «نخ اول!» و در بخش داستان خارجی، داستان «ژاندارك» نوشته بن لوری آمده است.
شعر خودمان و پیشخوان كتاب از دیگر بخش های این فصلنامه است.
شماره ۱۴۳ فصلنامه «آزما» با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی ندا عابد و سردبیری هوشنگ اعلم در ۷۴ صفحه و قیمت ۱۵ هزارتومان انتشار یافته است.
هچنین هفتمین شماره فصل آزما ویژه نامه فصلی ماهنامه فرهنگی آزما منتشر گردید.
این شماره فصل آزما مجموعه ای از داستان های كوتاه ایرانی و خارجی است كه در ۸۲ صفحه و ۱۶ داستان از سمیه كاظمی حسنوند، محمد جواد لسانی، روح الله داتلی بیگی، هوشنگ اعلم، مسعود میری، مهتاب دره شیری، زهره حسینی، مری روچ، بن لوری، ریك براگ، ولفگانگ بورشرت و... به بازار آمده است.منبع:

1398/10/27
15:33:44
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ , كتاب , لاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه