محققان دریافتند؛

جراحی كاهش وزن خطر سرطان پوست را می كاهد

جراحی كاهش وزن خطر سرطان پوست را می كاهد عطر و تن: نتایج مطالعه اخیر نشان داده است افراد چاقی كه تحت جراحی كاهش وزن قرار می گیرند با كاهش ریسك مبتلا شدن به سرطان پوست همچون ملانوما مواجهند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، مطالعه اخیر نشان داده است چاقی ریسك ابتلاء به ملانوما (نوعی سرطان پوست) را در افراد چاق بالا می برد. ملانوما تنها یك درصد از موارد سرطان پوست را تشكیل می دهد اما عامل اكثریت مرگ های ناشی از این نوع بیماری است.
محققان در مطالعه اخیر خود داده های مربوط به ۲۰۰۷ فرد چاق كه تحت جراحی كاهش وزن قرار گرفته بودند را با ۲۰۴۰ شركت كننده چاقی كه تحت درمان های متعارف كاهش وزن نظیر تغییر سبك زندگی بودند بررسی كردند.
در طول ۱۵ سال بررسی وضعیت این افراد محققان دریافتند در گروه جراحی لاغری احتمال ابتلاء به ملانوما بدخیم ۵۷ درصد كاهش یافته بود.
یكی از مكانیسم های وجود رابطه بین چاقی و سرطان پوست این است كه چاقی منجر به التهاب مزمن سیستماتیك می شود و می تواند محیطی را برای رشد تومور ایجاد نماید.
همچنین چاقی ناشی از سبك زندگی بی تحرك است كه به خودی خود با بالا رفتن خطر سرطان و مرگ و میر مرتبط می باشد. با انجام عمل جراحی كاهش وزن، احتمالاً میزان فعالیت فیزیكی افراد افزایش یافته و در نتیجه خطر سرطان كاسته می شود.
از اینرو محققان جراحی كاهش وزن را یكی از طریق های جلوگیری از سرطان پوست در افراد عنوان می كنند. البته انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه ضروری می باشد.

1398/10/19
20:16:43
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: بیمار , بیماری , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه