دوران یافته های دلچسب من منتشر گردید

دوران یافته های دلچسب من منتشر گردید به گزارش عطر و تن ترجمه مجموعه داستانی از فاضل اسكندر - نویسنده ایرانی تبار روسیه - با عنوان «دوران یافته های دلچسب من» منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این كتاب با ترجمه فهیمه تمدن در ۱۴۰ صفحه و با قیمت ۳۰هزارتومان در انتشارات كتاب نیستان انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از نویسنده و كتاب آمده است: فاضل اسكندر نویسنده ای ایرانی تبار از اهالی آبخاز در قفقاز روسیه بود. وی در موسسه ادبی ماكسیم گوركی در مسكو تحصیل و كار حرفه ای خویش را دنبال كرد كه با روزنامه نگاری آغاز و به نویسندگی حرفه ای منتهی شد. او بیشتر عمر خویش را در مسكو و برای شناساندن زندگی قفقازی به مردم روسیه و سایر كشورهای جهان گذراند.

اسكندر كه شناخته شده ترین نویسنده منطقه قفقاز به حساب می آید، نخست در بین دهه ۱۹۶۰ میلادی به همراه دیگر نماینگان جنبش «نثر جوان» روسیه به شهرت دست پیدا كرد كه بیشتر آن هم به خاطر نوشتن داستانی با عنوان «صورت فلكی بز - بوفالو» بود كه آنرا از بهترین داستان های وی دانسته اند.
داستانی از دیدگاه یك روزنامه فروش جوان كه به زادگاه خود آبخاز برمی گردد و سپس به جرگه كاركنان یك روزنامه محلی پیوسته و بعد از آن وارد یك كمپین تبلیغاتی برای یك حیوان اهلی تازه فرآوری شده می شود كه از پیوندزدن یك بز معمولی و یك بز كوهی قفقاز غربی پدید آمده بود.
این داستان یك هجونامه برجسته درباره كمپین های ژنتیكی و كشاورزی تروفیم لیسنكو و خروشچف بود كه به دلیل نشان دادن اتحاد جماهیر شوروی بگونه ای ناخوشایند، به سختی مورد نقد قرار گرفت.
در دنیای انگلیسی زبان اما او را برای نوشتن داستان های بلندی می شناسند كه روند زندگی در روستایی در آبخاز را از سال های آغازین سده ۲۰ میلادی تا دهه ۱۹۷۰ بازگو می كند. این داستان باعث شد تا به فاضل اسكندر لقب «مارك توین آبخاز» داده شود.

مجموعه داستان «دوران یافته های دلچسب من» اثری در سنت داستان نویسی اوست كه به منطقه قفقاز و آبخاز و سنت های بومی رایج در بین مردم و هم بعضی از اعمال و رفتار و كنش های اجتماعی آنها اشاره های جدی دارد.
داستان با یك اتفاق برای پسركی آغاز می شود. پسركی كه دسته ای اسكناس را به صورت اتفاقی پیدا می كند و به خانواده اش می سپرد. این اتفاق اما چنان در زندگی فردی و اجتماعی او تأثیر می گذارد كه سبب اتفاق ها و عكس العمل ها و حتی تغییر نگاه اجتماعی پیرامون وی به خودش و خانواده اش می شود.
اسكندر با اینكه در این اثر تلاش نكرده نقدهایی سیاسی به جامعه مورد توجه خودش وارد كند اما در قامت یك مصلح اجتماعی و با نقد جامعه پیرامون خود ساختارهایی را كه منجر به بالیدن چنین نگاه های خاص اجتماعی در بین مردم شده است را نكوهش می كند و به نقد آنها می پردازد.»

كتاب نیستان پیش از این هم مجموعه داستان «صید قزل آلا در بالادست رودخانه كودور» را از این نویسنده روس ترجمه و منتشر نموده است.
1398/10/18
14:35:08
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: زندگی , فروش , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه