انتصاب دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر

انتصاب دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر عطر و تن: دبیر بخش ویژه جشنواره «شعر فجر» منصوب گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، با حكم معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامرضا طریقی بعنوان دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره «شعر فجر» منصوب گردید.
متن حكم خطاب به غلامرضا طریقی (شاعر) به شرح زیر است:
«با عنایت به تجارب بهادار جناب عالی در زمینه شعر و ادبیات فارسی، به سبب این حكم بعنوان «دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر» منصوب می شوید.
امید است با عنایت به توفیق علمی و اجرایی پایگاه نقد شعر در زمینه جذب و ارتقاء سطح دانش شعری جوانان، وظایق مندرج در بخشنامه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر را مطمح نظر قرار داده و اسباب بالندگی قریحه شاعران جوان را فراهم سازید.»
محسن جوادی
معاون امور فرهنگی
چندی قبل دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر، فراخوان بخش ویژه برای شاعران زیر ۲۵ سال را منتشر نمود.
غلامرضا طریقی در این زمینه اظهار داشت: امسال در بخش ویژه، پذیرای آثار شاعران جوانِ كم تر از ۲۵ سال هستیم.
او اضافه كرد: در این بخش، همه شاعرانی كه به زبان فارسی شعر می سرایند و متولد سال ۱۳۷۳ خورشیدی به بعد هستند فرصت دارند با ارائه آثارشان در این رویداد بین المللی شركت نمایند.
طریقی درباره مهلت ارسال آثار به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر اظهار داشت: شاعران جوان تا ۱۵ دی ۱۳۹۸ فرصت دارند اشعار خودرا در دو سوژه «آزاد» و «برخوانِ فارسی» به دبیرخانه این رویداد ادبی ارسال نمایند.
او با اشاره به این كه دبیرخانه جشنواره شعر فجر پذیرای آثار شاعران جوان، در دو بخش موضوعی است، افزود: علاوه بر سوژه آزاد كه شاعران جوان می توانند با ارسال پنج اثر در آن به رقابت بپردازند، سوژه «برخوانِ فارسی» را با هدف پاسداشت زبان فارسی در این رویداد قرار داده ایم. بدین سبب شاعران جوان می توانند با ارسال یك اثر در این مساله نیز فرصت رقابت با دیگر شاعران را برای خود مهیا كنند.
سردبیر پایگاه نقد شعر و دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره شعر فجر در ادامه بیان كرد: شركت در هر دو سوژه بلامانع است؛ ولی شاعران جوان توجه داشته باشند كه پنج شعر هر شاعر در سوژه آزاد باید منحصراً در یكی از دو قالب كلاسیك یا قالب های نوِ شعر فارسی باشد، اما در سوژه «برخوانِ فارسی» محدودیت قالب وجود ندارد.
طریقی درانتها اظهار داشت: برمبنای تصمیم دبیرخانه جشنواره شعر فجر، تنها مسیر ارسال آثار، سامانه javan.adabiatirani.com است. بدین سبب آثاری كه از هر مسیر دیگر ارسال شود داوری نخواهند شد.
منبع:

1398/10/08
10:54:30
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: ادبیات , تولد , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه