مدیركل بیمه سلامت استان قزوین:

۱۰ درصد جمعیت استان قزوین فاقد هرگونه دفترچه بیمه درمانی است

۱۰ درصد جمعیت استان قزوین فاقد هرگونه دفترچه بیمه درمانی است به گزارش عطر و تن مدیركل بیمه سلامت استان قزوین اظهار داشت: با ثبت نام ۳ هزار نفر برای بیمه سلامت مجانی حدود ۱۰ درصدجمعیت استان نیزفاقد هرگونه دفترچه بیمه هستند كه باید تا آخر سال برای دریافت آن اقدام نمایند.


قاسم بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دریافت دفترچه بیمه سلامت برای دهك های مختلف تصریح كرد: هم اكنون بیشتر از نیمی از مشمولان بیمه سلامت پیامك مربوط به وضعیت دهك خویش را دریافت كرده اند و می توانند بر مبنای شرایط مشخص شده برای گرفتن دفترچه اقدام نمایند. وی بیان كرد: برای دهك های یك، دو و سه و كسانی كه تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و كمیته امداد قرار دارند صدور دفترچه بیمه سلامت به صورت مجانی است.
بهرامی خاطرنشان كرد: مردم عادی هم كه در دهك یك تا سه تشخیص داده شوند بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانند بیمه شوند و ارزیابی وسع مالی دوره انتظار ۱۰ روزه ندارد. وی اظهار داشت: كسانی كه در دهك ۴ و ۵ و ۶ قرار دارند می بایست ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت كنند و در صورت اعتراض به تشخیص دهك خود می توانند با حضور در دفاتر پیشخوان مدارك را تكمیل كرده تا مورد بررسی دوباره قرار گیرد كه در صورت وارد بودن اعتراض از دفترچه مجانی برخوردار می شوند در غیر این صورت برای هر نفر باید ۲۹۰ هزار تومان حق بیمه سالانه پرداخت كنند. مدیركل بیمه سلامت استان قزوین خاطرنشان كرد: تعیین دهك های اجتماعی افراد اطلاعات محرمانه تلقی می شود و شهروندان با ارسال كد ملی از راه دفاتر پیشخوان دولت می توانند از وضعیت دهك خود آگاه شوند. وی ادامه داد: دهك های هفت، هشت، ۹ و ۱۰ شرایط استفاده از دفترچه مجانی را ندارند و بایستی تمام حق بیمه خویش را كه سالانه ۵۸۰ هزار تومان برای هر نفر است را واریز نمایند. دریافت خدمات بعد از ۱۰ روز از صدور دفترچه بهرامی در ادامه اظهار داشت: كسانی كه درخواست دفترچه بیمه سلامت را دارند بعد از گذشته ۱۰ روز از زمان صدور می توانند از خدمات درمانی آن استفاده كنند و این روند ۱۰ روزه حتما باید سپری شود.
وی تصریح كرد: برای موارد اورژانسی افراد می توانند بلافاصله درخواست دفترچه بیمه سلامت كرده و از خدمات آن استفاده كنند و برای این افراد دوره انتظار ۱۰ روزه حذف گردیده است اما حق بیمه ۱۰۰ درصدی (۵۸۰ هزار تومان برای هر نفر) دریافت می شود تا در صورت اعتراض متقاضی برای تعیین دهك آن بررسی لازم صورت گیرد. ثبت نام ۳ هزار خانوار شهری برای بیمه مجانی سلامت بهرامی در مورد تعداد ثبت نام كنندگان هم تصریح كرد: تابحال بیشتر از ۳ هزار خانوار برای دریافت دفترچه بیمه سلامت مجانی ثبت نام كرده اند كه برای نیمی از این افراد پیامك تشخیص دهك خانوار ارسال شده است. وی افزود: در استان قزوین تعداد ۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه ایرانی ها هستند و باید در یك برنامه زمان بندی شده همه افراد تحت پوشش این بیمه قرار گیرند كه هم اكنون حدود ۲ درصد هنوز ثبت نام نكرده و دفترچه ندارند.
۱۰ درصد جمعیت استان قزوین فاقد هرگونه بیمه درمانی است مدیركل بیمه سلامت استان قزوین بیان كرد: به صورت میانگین حدود ۱۰ درصد جمعیت استان قزوین هیچ گونه دفترچه بیمه درمانی ندارد كه این افراد تا فروردین ماه سال آینده فرصت دارند اقدام نمایند و حداكثر در مدت یك ماه بعد از بررسی وضعیت خود تحت پوشش قرار گیرند. بهرامی افزود: حدود ۴۵۰ هزار نفر از جمعیت استان قزوین تحت پوشش بیمه سلامت هستند. مطالبات بیمارستانی پرداخت شده است ایشان در ادامه به وضعیت مطالبات مراكز درمانی هم اشاره نمود و تصریح كرد: سند مهرماه مراكز درمانی تحویل گرفته شده و پذیرش شده است و دو ماه فرصت رسیدگی داریم و تابحال ۸۰ درصد مطالبات بیمارستان های دانشگاه علوم پزشكی پرداخت شده است.
بهرامی اضافه كرد: مطالبات بیمارستان های خصوصی و تأمین اجتماعی تا مرداد ماه امسال به صورت علی الحساب و مطالبه داروخانه ها تا شهریور قطعی شده است. وی اظهار داشت: مراكز بهداشتی و درمانی روستایی هم علی الحساب شهریور را دریافت كرده اند و در مجموع ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مطالبات بیمارستان های دانشگاه علوم پزشكی استان به صورت علی الحساب پرداخت شده است. مدیركل بیمه سلامت استان قزوین اظهار داشت: به صورت متوسط ماهانه بیشتر از ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای مطالبات بیمارستان های دانشگاه علوم پزشكی و یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای بیمارستان های بخش خصوصی پرداخت می شود.


1398/10/03
12:49:55
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه