گزارش عطر و تن؛

صفر تا صد ماجرای كیك های حاوی قرص

صفر تا صد ماجرای كیك های حاوی قرص به گزارش عطر و تن چند روز پیش بود كه انتشار تصاویر پیدا شدن قرص های نامتعارف در كیك ها در شهرهای مختلف ازجمله تبریز موجی از نگرانی را بین مردم به وجود آورد، موضوعی كه شائبه تروریسم اقتصادی را قوت می بخشد.خبرگزاری مهر، گروه استان ها-اسد بابایی: چند روزی است كه تصاویری از جاسازی قرص و كپسول در بعضی از كیك ها در فضای مجازی دست به دست می شود كه سبب نگرانی خانواده ها شده است.
با اینكه در ابتدا مشخص نبود كه این تصاویر واقعی هستند و یا ساختگی ولی مسؤلان وزارت بهداشت اعلام نمودند كه پیگیر این مورد هستند و احتمال رد پای تروریسم اقتصادی در این مورد وجود دارد تا ضد تولید ملی اقداماتی انجام دهند.
اولین قرص های كشف شده از داخل كیك ها در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مشاهده شد و بعدازآن تصاویری از كرمان، كرمانشاه، بوشهر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، البرز، ایلام، كردستان و كهگیلویه و بویراحمد منتشر گردید و مردم اعلام نمودند كه در این استان ها هم كیك و كلوچه های حاوی قرص و كپسول پیدا شده است.
تروریسم اقتصادی ضد تولید ملی در حال اقدام است
با بررسی این اتفاقات و استان هایی كه این كیك های آلوده در آنها مشاهده شده است می توان به این نكته پی برد كه بیشتر این استان ها جزو استان های محروم كشور هستند.
به نظر می رسد تروریسم اقتصادی ضد تولید ملی در حال اقدام است و باید با تداوم پیگیری ها تا روشن شدن كامل مبحث بررسی های لازم صورت گیرد.
طبق اعلام دبیر كل كانون صنایع غذایی كشور تابحال در ۱۲ برند تولید كیك و كلوچه كشور این قرص ها مشاهده شده است.

خطوط تولیدی كیك و كلوچه در تبریز سالم است
یكی از فعالان صنعت كیك و كلوچه آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه خطوط تولید كیك و كلوچه در تبریز سالم می باشد و مشكلی وجود ندارد، اضافه كرد: قرص هایی كه جاسازی شده یك خرابكاری است و دشمن به دنبال جنگ روانی ضد تولیدكنندگان ایران است.
قاسم رضائیان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: چطور می شود كه قرص در داخل خمیر كیك یا كلوچه قرار گیرد و بعدازآن در كوره برود و سالم بماند. این قضیه مشكوك بوده و امكان جاسازی این قرص ها در كارخانه وجود ندارد.
دشمن به دنبال جنگ روانی ضد تولید كنندگان ایران است وی افزود: باید بررسی شود كه چرا قرص های معمولی را داخل كیك هایی با برندهای متفاوت جاسازی كرده اند و هدف و انگیزه این مورد چیست. دشمن به خاطر ضربه اقتصادی به تولید ملی ایران می خواهد تا مردم را به تولیدات ملی مشكوك كند و با این روش به اقتصاد ایران ضربه بزند.
این فعال عرصه تولید كیك و كلوچه تبریز اضافه كرد: شبكه توزیع ما مشخص بوده و تولیدات كارخانه ها كانال مشخصی دارند و محصولات تولیدی در كارخانه های ما كنترل می شود.

جاسازی قرص ها خارج از شبكه های تولید و توزیع انجام شده است
استاندار آذربایجان شرقی هم در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: جاسازی قرص ها خارج از شبكه های تولید و توزیع انجام شده است.
محمدرضا پورمحمدی با اشاره به اینكه دشمن جنگ اقتصادی تمام عیار را شروع كرده است، اضافه كرد: این دشمنان و نفوذی های آن با جای گذاری قرص های اعتیادآور در داخل كیك، كلوچه و شیر خشك تلاش می كند تا به اقتصاد و آرامش روانی جامعه ضربه بزند.
وی با تاكید بر اینكه شبكه پیچیده دشمن ضد اقتصاد ایران فعالیت می كند، اظهار داشت: آنها با این كار می خواهند مردم از خرید تولیدات ملی اجتناب كنند. آنها به دنبال ضربه زدن به اقتصاد ایران هستند و در این راه به امنیت غذایی كودكان هم رحم نمی كنند.
امكان ندارد قرص یا كپسول در فرایند تولید و در داخل این كوره های پخت سالم بماند
پورمحمدی با اشاره به اهمیت تولید ملی و رونق اقتصاد كشور اظهار داشت: الان در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و با عنایت به اینكه آذربایجان شرقی یك قطب بزرگ تولید كیك و كلوچه در ایران است دشمن می خواهد با این اقدامات به اقتصاد تبریز و آذربایجان شرقی ضربه بزند.
وی اضافه كرد: در خط تولید این كیك ها مشكلی نبوده است چونكه امكان ندارد قرص یا كپسول در فرایند تولید و در داخل این كوره های پخت سالم بماند.

مردم نگران سلامت محصولات غذایی نباشند
رئیس سازمان غذا و دارو هم كه جهت بررسی واحدهای تولید كیك، كلوچه، شیرینی و شكلات به تبریز سفر كرده بود در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح كرد: سلامت خطوط تولیدی كیك و كلوچه در تبریز بررسی گردید و مردم نگران سلامت محصولات غذایی نباشند.
محمدرضا شانه ساز با اشاره به اینكه مبحث پیدا شدن قرص های نامتعارف و خطرناك در كیك ها در دست بررسی می باشد، اظهار داشت: این اقدام امنیتی بوده و برای ضربه زدن به اقتصاد ملی و تولید داخل انجام شده است درحالی كه امكان ندارد این قرص ها تغییر شكل و رنگ ندهند.
این اقدام برای ضربه زدن به اقتصاد ملی و تولید داخل انجام شده است
وی اضافه كرد: احتمال اینكه در واحدهای تولیدی این اتفاق افتاده باشد و قرص جاسازی كرده باشند، بسیار بعید است چونكه اگر این اتفاق می افتاد قرص ها تغییر شكل و رنگ می دادند.

شانه ساز افزود: در بازدید از كارخانه های تولیدی تبریز می بینیم كه تولید از ابتدا یعنی از زمانی كه ماده اولیه وارد شركت می شود تا آخر یعنی زمانی كه پخت و بسته بندی و توزیع انجام می شود همه تحت نظارت جدی پرسنل و دوربین هایی كه درحالی كه مانیتورینگ هستند قرار دارد و امكان این اقدام در داخل كارخانه وجود ندارد.

آلودگی شیرهای خشك ممكن نیست
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: از نظر داروسازی هم امكان ندارد قرص و كپسول در دمای ۲۶۰ درجه در زمان ۱۵ دقیقه پخت هیچ تغییر شكل و رنگی نداشته باشد و این مورد نشان داده است كه یك شیطنت اتفاق افتاده است.
شانه ساز افزود: غذا و دارو مهم ترین اركان امنیت غذایی هستند و بنابراین روند تولید و عرضه دارو از پیشرفته ترین سیستم های پایش و ره گیری برخوردار می باشد اما توزیع مواد غذایی همچنان با روش های سنتی انجام می گیرد.
وی در مورد آلوده بودن شیرهای خشك هم تصریح كرد: اخیرا شایعه ای در خصوص آلودگی شیرهای خشك شنیده می شود كه باید گفت آلودگی شیرهای خشك اصلاً ممكن نیست.
راه افتادن هشتگ من كیك و كلوچه ایرانی می خرم در فضای مجازی
بااین حال نكته جالبی كه این روزها در فضای مجازی راه افتاده است، هشتگ من كیك و كلوچه ایرانی می خرم است كه كاربران با راه اندازی آن عنوان می كنند كه كیك و كلوچه ایرانی طرفدار دارد و باوجود هجمه های عده ای خاص برای خرید نكردن كیك تولید داخل ولی مردم همچنان مشتری تولید ملی هستند.
یكی از فعالان فضای مجازی در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: در تبریز واحدهای تولیدی بزرگ كیك و كلوچه وجود دارد كه هزاران نفر در آن مشغول به كار هستند و با راه اندازی این هشتگ تلاش می نماییم تا از كالای ایرانی حمایت نماییم. مردم هیچگاه به خاطر این شیطنت ها دست از تولید ملی برنمی دارند.
با این اوصاف مشخص است كه گروهی به شكل سازمان یافته برای تخریب اذهان عمومی و فلج كردن صنعت مواد غذایی اقدام نموده اند؛ با آلوده كردن كیك ها با قرص، دشمن جنگی تمام عیار را آغاز كرده و باید در مقابل، دفاع و مقاومتی همه جانبه از سوی مردم و مسؤلان صورت گیرد و دراین بین به رونق تولید ملی توجه ویژه ای كرد.

1398/10/02
20:06:00
5.0 / 5
4796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه