روایت كورش صفوی منتشر گردید

روایت كورش صفوی منتشر گردید به گزارش عطر و تن كتاب «روایت» نوشته كورش صفوی منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، این كتاب در ۱۳۳ صفحه و با قیمت ۳۹۵۰۰ تومان توسط نشر علمی انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این كتاب عنوان شده است: آن چه صفوی می كوشد در كتاب «روایت» تبیین كند این است كه زبان مقوله ای فرهنگی است و افراد برپایه داده ها و اطلاعات فرهنگی ای كه دارند به درك و تعبیری از متون می رسند، مقصود او از متن هم صرفا متن نوشتاری نیست و از نظر او حتی یك فیلم هم می تواند متنی برای درك و تعبیر باشد.
وی همینطور در كتاب «روایت» از شیوه مطالعه در رشته زبان شناسی انتقاد كرده و اعتقاد دارد كه برای رسیدن به نگرش در زبان شناسی، باید به پیشازبان رفت. صفوی در كتاب «روایت»، مخاطبان كتابش را دانشجویان زبان شناسی دانسته است. شاید به همین خاطر است كه از ذكر خیلی از مقدمه ها در پرداخت كتاب خودداری كرده؛ شامل این كه مشخصا وقتی از روایت حرف می زند، مقصود او از روایت دقیقا چیست، و در صفحه ۸۰ كتاب نهایتا تعریفی از روایت عرضه می كند.
این كتاب بخشی از انگاره ای را معرفی می كند كه در چارچوب نوعی نگرش ادراكی برای مطالعه زبان مطرح گردیده است. بر مبنای آن چه كورش صفوی مطرح می كند در این كتاب روایت در مفهومی خاص و بر حسب تعریفی ویژه مدنظر قرار می گیرد كه می تواند برای دانشجویان رشته های زبان شناسی و هم مطالعات ادبی كاربرد داشته باشد.1398/09/20
21:24:39
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه