فردا به تماشای فردوسی بعد از 83 سال بروید

فردا به تماشای فردوسی بعد از 83 سال بروید به گزارش عطر و تن در ادامه برنامه نمایش فیلم های اصلاح و مرمت شده توسط فیلمخانه ملی ایران فیلم «فردوسی» ساخته عبدالحسین سپنتا به نمایش درمی آید.


لادن طاهری مدیر فیلمخانه ملی ایران در گفت وگویی با ایسنا با اشاره به اینكه فیلم در فاصله سال های ۱۳۱۲-۱۳۱۳ برای نمایش در مراسم هزاره ابوالقاسم فردوسی ساخته شده است، اظهار داشت: «فردوسی» یكی از قدیمی ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران است كه تمامی عملیات اصلاح و مرمت آن به دست متخصصان ایرانی و به شیوه دیجیتال در فیلمخانه ملی ایران انجام شده است.
وی افزود: فیلمخانه ملی ایران در طول سه دهه گذشته تلاش گسترده ای را جهت حفظ و نگهداری اسناد و آثار دیداری و شنیداری ملی به عمل آورده و خوشبختانه امروز با بهره گیری از فناوری دیجیتال امكان مرمت و نمایش بخشی از این گنجینه بی بدیل فراهم گشته است.
طاهری با دعوت از علاقمندان تاریخ سینمای ایران برای تماشای این فیلم اظهار نمود: قسمت هایی از این اثر پرارزش (حدود ۲۰ دقیقه یعنی نیمی از زمان اصلی فیلم ) در روز چهارشنبه 13 آذر ماه ساعت ۱۹ در سالن سینما فردوس موزه سینمای ایران نمایش داده می شود.


1398/09/12
21:56:49
5.0 / 5
4760
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه