معاون وزیر بهداشت عنوان كرد:

۴۵هزار میلیارد تومان هزینه سالانه بیماری های غیر واگیر در كشور

۴۵هزار میلیارد تومان هزینه سالانه بیماری های غیر واگیر در كشور به گزارش عطر و تن معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به بار اقتصادی بیماری های غیرواگیر در كشور اظهار داشت: سالانه 45 هزار میلیارد تومان هزینه از بابت بیماری های غیر واگیر به كشور تحمیل می شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، علیرضا رئیسی بامداد چهارشنبه در هفتمین كنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی ایران كه در مركز همایش های بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود، اضافه كرد: برای پیش گیری از بیماری های غیرواگیر نیاز است همه سازمان ها و مردم مداخله كنند وگرنه وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند كاری پیش ببرد.
وی با عنوان این مطلب كه علت ۸۲ درصد مرگ و میرها در كشورمان ناشی از بیماری های غیرواگیر است، اظهار داشت: سهم ۴ بیماری سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و همین طور بیماری های مزمن تنفسی به تنهایی ۷۶ درصد است.
رئیسی با عنوان این مطلب كه در سال شاهد ۳۸۰ هزار مرگ و میر در كشور هستیم، اضافه كرد: ۳۱۲ هزار مرگ و میر مربوط به بیماری های غیرواگیر است.
وی افزود: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۴۰ آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر به ۶۵۰ هزار نفر برسد.
معاون وزیر بهداشت به وضعیت سالمندی در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: تا ۲۵ سال آینده از هر سه نفر جمعیت كشور یك نفر بالای ۶۰ سال خواهیم داشت كه این زنگ خطری بسیار جدی است كه باید به سوژه سلامت افراد سالمند كشور توجه گردد.
رئیسی به گزارش جدید وزارت بهداشت از بار اقتصادی بیماری های غیرواگیر در ایران اشاره نمود و اظهار داشت: سالانه ۴۵ هزار میلیارد تومان صرف بیماری های غیرواگیر می شود كه نصف آن مربوط به هزینه های غیرمستقیم است.


منبع:

1398/09/08
10:22:40
5.0 / 5
4261
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه