مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا؛

یك پنجم زوجین كشور نابارور هستند

یك پنجم زوجین كشور نابارور هستند به گزارش عطر و تن مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا، اظهار داشت: هم اكنون از هر پنج زوج در كشور، یك زوج با مشكل ناباروری درگیر است.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، علی صادقی تبار، روز دوشنبه در نشست «نقد و بررسی صدمه شناسی تابوانگاری ناباروی» كه در مركز درمان ناباروری ابن سینا برگزار شد، اضافه كرد: با عنایت به زندگی صنعتی و شهرنشینی و همینطور محدودیت های اقتصادی، شاهد افزایش سن ازدواج و كاهش تمایل زوجین به فرزندآوری هستیم.
وی با اشاره به اینكه به علت كاهش جمعیت كشور، باید با این عوامل و زمینه ها مقابله نماییم، افزود: هم اكنون از هر پنج زوج، یك زوج درگیر ناباروری هستند و مساله حائز اهمیت در این زمینه، توجه به جمعیت كشور و سلامت روان افراد درگیر با ناباروری است.
صادقی تبار خاطرنشان كرد: در ناباروری باید نگاه افراد و خانواده ها را تغییر دهیم چون كه این مورد به معنای ناتوانی جنسی نیست و در توسعه یك جامعه، جوان بودن رده سنی بسیار اهمیت دارد.
مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا درباره داروهای درمان ناباروری هم توضیح داد: داروهای موجود در كشور، همان داروهای استانداردی است كه در دیگر كشورها موجود است. داروهای تولید داخل هم در كنار داروهای خارجی وجود دارد و خوشبختانه سازمان بیمه خیلی از این داروها را تحت پوشش خود قرار داده است.
وی درباره توریسم درمانی در حوزه ناباروری اضافه كرد: در ایران مجموعاً هزینه درمان ناباروری حدود هزار دلار است و به علت سطح درمانی بالا و از جانب دیگر، پایین بودن هزینه های درمانی، شاهد رجوع خیلی از بیماران خارجی برای درمان به كشور هستیم.
صادقی تبار در مورد ضرورت عدم استفاده از درمان های سنتی در ناباروری هم تصریح كرد: استفاده از این نوع درمان ها، منجر به از دست دادن فرصت طلایی باروری برای زوجین می شود چون كه والدین چندین سال زمان خویش را صرف درمان های غیرحرفه ای كرده یا به مراكز درمانی فردی رجوع می كنند درحالی كه درمان های سنتی گاه امكان دارد به قدرت باروری زوجین هم صدمه بزند و به هیچ عنوان سفارش نمی گردد.
مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا در انتها تاكید كرد: درمان ناباروری فرآیندی زمانبر است اما نیازمند پشتكار و صبر زوجین است؛ در نهایت می تواند نتیجه بخش باشد.

1398/08/16
21:10:58
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: بیمار , بیمه , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه