محققان بریتانیایی دریافتند؛

ارتباط هورمون تستوسترون خون و خطر سرطان پروستات

ارتباط هورمون تستوسترون خون و خطر سرطان پروستات عطر و تن: مطالعه جدید نشان میدهد مردان دارای میزان بالاتر هورمون تستوسترون در خون شان با احتمال بیشتر مبتلاشدن به سرطان پروستات روبرو هستند.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، «روث تراویس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آكسفورد، در این زمینه می گوید: «سرطان پروستات پس از سرطان ریه، دومین سرطان شایع در جهان در میان مردان است.»
وی در ادامه می افزاید: «ما در این مطالعه به بررسی دو هورمون در جریان در خون پرداختیم چونكه مطالعات قبلی نشان داده اند كه می تواند بین این هورمون ها و سرطان پروستات ارتباط وجود داشته باشد.»
در این مطالعه پژوهشگران ۲۰۰، ۴۵۲ مرد را مورد مطالعه قرار دادند. همه این مردان در زمان پیوستن به مطالعه فاقد سرطان بودند و تحت هیچ نوع هورمون درمانی قرار نداشتند. نمونه خون این مردان گرفته شد و میزان هورمون تستوسترون و هورمون رشد موسوم به IGF-I در آنها اندازه گیری شد.
این مردان به مدت ۶ تا ۷ سال از نظر مبتلاشدن به سرطان پروستات تحت نظر بودند. از بین این تعداد، ۵۴۱۲ مورد مبتلاشدن به سرطان پروستات و ۲۹۶ مرگ ناشی از این بیماری مشخص شد.
محققان دریافتند مردان دارای میزان بالاتر این دو هورمون در خون شان با احتمال بیشتر مبتلاشدن به سرطان پروستات مواجه بودند.
به ازای افزایش هر ۵ نانومول غلظت IGF-I در یك لیتر خون، ریسك مبتلاشدن به سرطان پروستات در مردان ۹ درصد بیشتر بود.
به ازای افزایش هر ۵۰ نانومول هورمون تستوسترون در یك لیتر خون خطر سرطان پروستات ۱۰ درصد افزایش پیدا كرد.

1398/08/15
21:00:40
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , مرگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه