یافته جدید محققان؛

ارتباط كاهش هورمون جفت در حاملگی و ابتلای كودك به اوتیسم

ارتباط كاهش هورمون جفت در حاملگی و ابتلای كودك به اوتیسم عطر و تن: پژوهشگران دریافتند كاهش منبع هورمون تولید شده بوسیله جفت در طول حاملگی می تواند سبب بیماری اوتیسم در كودك شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، در یك مطالعه جدید مشخص شد یكی از هورمون های تولید شده بوسیله جفت در طول حاملگی موسوم به allopregnanolone (ALLO) كه برای رشد طبیعی مغز جنین ضروری می باشد، در صورت كاهش می تواند سبب بیماری اوتیسم شود.
«كلار ماری واچر»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما در مطالعه خود دریافتیم كاهش allopregnanolone در رحم منجر به تغییرات بلندمدت ساختاری در قسمت مخچه می شود كه مسئول هماهنگی حركت، تعادل و شناخت اجتماعی است و در نتیجه خطر مبتلاشدن به اوتیسم افزایش می یابد.»
طبق گزارش پژوهشگران، از هر ۱۰ كودك، یك كودك زودهنگام، پیش از هفته ۳۷ بارداری، بدنیا می آید؛ و یك كودك از هر ۵۹ كودك مبتلا به اختلال اوتیسم می شود.
محققان در این مطالعه، دریك مدل آزمایشگاهی ژن ضروری در سنتز ALLO را حذف كردند. زمانیكه تولید ALLO در جفت این مدلهای آزمایشگاهی كم شد، نوزاد گرفتار تغییرات دائمی در رشد نورونی در رفتارهای در رابطه با جنسیت شد.
واچر در ادامه عنوان می كند: «از دیدگاه ساختاری، بنظر می رسد بیشترین ناهنجاری ها در ماده سفید مخچه اتفاق می افتد.»
به گفته وی، «ما متوجه افزایش ضخامت غلاف میلین شدیم، لایه ای سرشار از لیپید كه از فیبرهای عصبی محافظت می كند. از دیدگاه رفتاری، نوزاد نر گرفتار كاهش در منبع ALLO، با افزایش رفتار تكرارشونده و معایب اجتماعی شدن روبرو است كه هر دو از نشانه های اختلال اوتیسم در انسان هستند.»


منبع:

1398/08/03
14:31:30
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه