محققان می گویند؛

ارتباط انزوای اجتماعی و بیماری آرتروز

ارتباط انزوای اجتماعی و بیماری آرتروز عطر و تن: مطالعه اخیر نشان داده است انزوای اجتماعی علاوه بر تاثیر بر سلامت جسم و روان منجر به تشدید آرتروز در افراد مسن می شود.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، حدود ۳۰ درصد از افراد مسن بالای ۶۵ سال تا حدی مبتلا به آرتروز هستند. با این وجود تاكنون تحقیقات كمی در مورد رابطه بین آرتروز و انزوای اجتماعی انجام شده است.
محققان در این مطالعه به منظور پی بردن به رابطه بین آرتروز و انزوای اجتماعی و تشخیص میزان دخالت بیماری در انزوای اجتماعی به بررسی اطلاعات مربوط به مطالعه «پروژه اروپایی آرتروز» پرداختند.
محققان در این مطالعه از پرسشنامه ای استفاده كردند و از شركت كندگان در مورد تعداد دفعات ارتباط شان با دوستان و اعضای خانواده شان سوال پرسیدند.
همچنین از آنها در مورد حضور داوطلبانه یا الزامی شان در فعالیت های اجتماعی سوال كردند.
در ابتدای مطالعه ۲۰ درصد شركت كنندگان گرفتار انزوای اجتماعی بودند. افرادی كه انزوای اجتماعی نداشتند جوان تر، با درآمد بیشتر و تحصیلات بالاتر بودند. این افراد تحرك فیزیكی بیشتری داشتند، درد فیزیكی كمتری داشتند، در پیاده روی شان سرعت بیشتری داشتند و در مجموع وضعیت سلامت شان بهتر بود.
مطالعه نشان داد آرتروز ریسك انزوای اجتماعی را بیشتر می كند. از طرف دیگر مشكلات در رابطه با فكر كردن و تصمیم گیری و همین طور آهسته راه رفتن با افزایش خطر منزوی شدن مرتبط می باشد.
از این رو پژوهشگران به افراد مسن مبتلا به آرتروز سفارش می كنند كه در فعالیت های اجتماعی شركت كرده و تحرك فیزیكی بیشتری داشته باشند.

1398/07/28
13:06:07
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه