مدیركل پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

شلمچه منظم ترین مرز در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوار است

شلمچه منظم ترین مرز در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوار است عطر و تن: مدیركل پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت از شلمچه بعنوان منظم ترین مرز كشور در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوار اربعین در سال قبل نام برد.به گزارش عطر و تن به نقل از مهر، محمد مهدی گویا عصر امروز در نشست هماهنگی با رئیس و معاونان دانشكده علوم پزشكی آبادان با تاكید بر اینكه پایانه های مسافری باید در رفت و برگشت نهایت خلوتی را داشته و در آنها ازدحامی نباشد، اظهار داشت: در شلمچه تمام كارشناسان و فعالان عرصه بهداشت و درمان كارشان را با نظم خوبی ارائه می كردند.
وی با اشاره به مسیر پنج كیلومتری میان مواكب تا پایانه مسافری شلمچه اضافه كرد: باید نظارت ها بر روی مواد غذایی در حال عرضه در این راه صورت گیرد تا از انتقال بیماری های واگیردار احتمالی جلوگیری شود.
وی اظهار نمود: در این راه همین طور چندین مركز درمانی در رابطه با دانشكده، شركت نفت، شهرداری تهران و غیره وجود دارد كه هر كدام كار خودشان را از پیش می برند كه این نحوه از كاركرد اسراف است و بایستی مسئله پیگیری، حل و یكسان سازی صورت گیرد.
مدیركل پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت اشاره كرد: كار خوبی كه پارینه شهرداری تهران انجام داد آنكه افرادی را در زمینه تمیز و مرتب نگه داشتن سرویس های بهداشتی و روشویی ها به كار گرفته بودند كه امسال نیز باید امكان مشابهی را فراهم نمود.
گویا با اشاره به شیوع برخی بیماری ها در عراق تصریح كرد: با عنایت به اینكه رفت و برگشت زوار حداقل۱۰ روز طول می كشد باید بحث بیماری «وبا» كنترل شود، اگر سال قبل تلاش های همكاران ما در شلمچه نبود بیماری از مرز شلمچه وارد كشور می شد.
وی اظهار داشت: با عنایت به شیوع نوعی حصبه در عراق كه خود عراق امكان تشخیص را ندارد و سایر كشورها آنرا تشخیص دادند، آموزش زوار در هنگام رفتن به عراق و مراقبت از فردی كه علایم بیماری را در هنگام بازگشت داشته باشد حائز اهمیت و توجه است، سوژه آنفولانزا نیز بایستی جدی گرفته شود
منبع:

1398/07/12
20:41:35
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه