آغاز همایش نام آوران فرهنگی و ادبی با ایرج افشار

آغاز همایش نام آوران فرهنگی و ادبی با ایرج افشار عطر و تن: همایش ملی «نام آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران؛ كارنامه علمی استاد ایرج افشار» انجام می شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی این همایش عنوان شده است: پژوهشكده زبان و ادبیات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در جهت ایجاد فضای مناسب برای نقد، نوآوری و نظریه پردازی، و توسعه و تعمیق پژوهش در حوزه های گوناگون علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نیز مطالعه و تحلیل آثار در رابطه با این حوزه مطالعاتی در كشور، افزون بر پژوهش های بنیادی، توسعه ای و كاربردی، هرساله اقدامات و فعالیت های علمی متنوعی را برنامه ریزی و اجرا می كند كه برگزاری نشست های تخصصی، كارگاه های آموزشی، همایش های علمی و... همچون این برنامه هاست.
پژوهشكده زبان و ادبیات برمبنای آن چه بیان شد، علاوه بر فعالیت های پژوهشی، اجرای چنین برنامه هایی را در برنامه راهبردی پنج ساله خود پیش بینی كرده است. مجموعه همایش های ملی نام آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران كه مقرر است سالانه اجرا شود و هر سال به یك شخصیت علمی و فرهنگی اختصاص پیدا كند، بر همین مبنا در برنامه راهبردی پژوهشكده زبان و ادبیات گنجانده شده است كه اولین آن به بزرگداشت استاد ایرج افشار اختصاص دارد. اهداف عمده این همایش ملی عبارتند از:
- تجلیل از شخصیت فرهنگی و ادبی استاد ایرج افشار
- بررسی و معرفی آثار و خدمات بهادار فرهنگی و علمی- پژوهشی استاد ایرج افشار
- ترویج و تقویت فرهنگ ایران دوستی و اهتمام به گردآوری، حفظ و معرفی میراث باارزش فرهنگی و ادبی ایران
- معرفی استاد ایرج افشار بعنوان یك الگوی مناسب فرهنگی و ادبی به دانشجویان و جوانان علاقه مند به فرهنگ و ادب كشور
بنا بر اعلام دبیرخانه این همایش، آخرین مهلت ارسال چكیده مقاله ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸ است. همین طور این همایش پنجم اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.
علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه همایش به نشانی namavaran1.ihcs.ac.ir بازگشت كنند.
منبع:

1398/06/30
20:19:55
5.0 / 5
4163
تگهای خبر: آموزش , ادبیات , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه