درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی

درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی به گزارش عطر و تن درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی برگزار می گردد.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، مركز فرهنگی شهر كتاب بعد از برگزاری درس گفتارهایی درباره مولوی، فردوسی، سعدی، عطار، حافظ، نظامی، خاقانی، ناصرخسرو، بیهقی، خواجوی كرمانی، سنایی و عبید زاكانی، از روز چهارشنبه، سوم مهرماه و در آستانه روز بزرگداشت شمس، درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی را در یك سال آینده در ایام چهارشنبه با حضور صاحب نظران و استادان و شمس پژوهان برگزار می نماید.
اولین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه، سوم مهرماه ساعت ۱۶: ۳۰ به تحلیل و بررسی كارنامه شمس پژوهی و جایگاه شمس در ادب فارسی و عرفان اسلامی اختصاص دارد كه با حضور دكتر ایرج شهبازی و دكتر مهدی محبتی در مركز فرهنگی شهر كتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش كوچه سوم برگزار می گردد و ورود برای علاقه مندان آزاد است.
در خبر برگزاری این درس گفتارها عنوان شده است: «شمس تبریزی كیست كه دیدارش با مولانا سرفصل تاریخ زندگانی مولوی شد و مبدا زندگانی تازه ای برای او فراهم آورد؟ مولانا او را «خسرو اعظم»، «خداوند خداوندان اسرار»، «سلطان سلطانان جان»، «نور مطلق»، «جان جان جان»، «شمع نه فلك»، «بحر رحمت»، «مفخر آفاق»، «خورشید لطف»، «روح مصور»، «بخت مكرر» و... می خواند. ورود شمس به قونیه و ملاقاتش با او طوفانی را در محیط آرام این شاعر و بخصوص در حلقه ارادتمندان خاندان مولانا برانگیخت.
شمس و مولانا از مفاخر تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم اند كه شایسته است شخصیت، زندگی و آثارشان بیشتر تحلیل و بررسی شود. زندگی شمس و مقالات او احتیاج به واكاوی دارد تا جایگاه وی در تاریخ و فرهنگ ایران زمین و فرهنگ عرفان اسلامی روشن تر شود.»1398/06/25
13:40:32
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: زندگی , شمع , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه