سر دلبران در طرح مطالعاتی محرم

سر دلبران در طرح مطالعاتی محرم به گزارش عطر و تن «سر دلبران» نوشته امیرحسین بانكی پور فرد بعنوان یكی از كتاب های طرح مطالعاتی محرم ۱۴۴۱ معرفی شده است.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، نمایشگاه كتاب در هیئت های مذهبی برتر سراسر كشور با عنوان طرح «حیات حسینی» برگزار می گردد كه به معرفی چند كتاب برتر طرح مطالعاتی محرم ۱۴۴۱ می پردازد.
كتاب «سرّ دلبران» به قلم امیرحسین بانكی پورفرد در ۲۷۰ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۴ هزار تومان در نشر حدیث راه عشق انتشار یافته و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
در معرفی این كتاب می خوانیم: داشتن یك زندگی موفق پس از گذشت چندین سال از ازدواج، تنها با فراگیری تكنیك میسر است. تكنیك هایی كه با بررسی موضوعات و چالش های پیش روی یك زوج بتواند راهكارهای مناسب به آنها عرضه بدهد. همه ما خواهان خانواده ای شیرین و پویا هستیم كه بخشی از این هدف با انتخاب همسر و تشكیل صحیح و مناسب خانواده و بخش مهمتر آن با تحكیم خانواده و اموری كه پس از تشكیل این نهاد مقدس باید به آن مبادرت ورزید، تحقق می یابد. پس برای درك شیرینی در زندگی ناگزیر باید این تكنیك ها را فراگرفت. ضرورت فراگیری این تكنیك ها خارج از بعد فردی از جهت اجتماعی هم حائز اهمیت می باشد چون كه خانواده سلول بنیادی و حقیقی پیكر جامعه است كه سلامت آن سلامت روحی و رشد فكری جامعه را به دنبال دارد.
امیرحسین بانكی پورفرد در كتاب «سرّ دلبران» به مرور عوامل آرامش بخش و نشاط آفرین در خانواده پرداخته است؛ عواملی نظیر: معیارگرایی برای خانواده موفق، آرامش، مودت و رحمت، مراودات زناشویی، حسن ظن، ذائقه شیرین، سخن شیرین، صداقت، اطاعت، صبر، سازگاری، اصول تعالی خانواده.


در برشی از كتاب هم آمده است: همه باید فضای خانواده را با حلم و بردباری علوی، حسن و زیبایی فاطمی، فضل و احسان حسنی و حیای حسینی نورانی نماییم و با اعتماد به نظارت و یاری آنها حسن ظن مان را بالا ببریم و با ذكر نام آنها ذائقه خویش را و با انس به احادیث سخن خویش را شیرین نماییم، به وسیله همراهی با صدیقین به صداقت راه یابیم و با اطاعت اوامر آنها مطیع خدا شویم و تمرین این اطاعت را در خانواده نسبت به هم اجرا نماییم و البته تا زمانی كه در مقابل ناملایمات صبر نكنیم، نمی توانیم به قله كمال راه یابیم و در این راه با مدارا با همسرمان سازگار شویم و با هم بسازیم.

1398/06/12
14:48:53
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: زندگی , زیبایی , سلامت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه