بررسی نسبت طنز و آزادگی با نشاط فكری در اندیشه عبید

بررسی نسبت طنز و آزادگی با نشاط فكری در اندیشه عبید عطر و تن: «نسبت میان طنز و آزادگی با نشاط فكری در اندیشه عبید زاكانی» بررسی می شود.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، بیست وهفتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره عبید زاكانی در روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۱۶: ۳۰ به «بررسی نسبت میان طنز و آزادگی با نشاط فكری در اندیشه عبید» اختصاص دارد كه با حضور دكتر سپیده موسوی برگزار می گردد. در این درس گفتار درباره اشتراكات میان طنز با مفهوم آزادگی و نشاط فكری سخن گفته می شود. علاقه مندان برای حضور در این جلسه می توانند به مركز فرهنگی شهر كتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش كوچه سوم رجوع كنند.
در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: در مواجهه با این جهان هیچ بر هیچ، طنزپرداز نكته سنجی كه ناظر بر این آشفتگی ها و نابسامانی هاست بر خود می شورد و می آشوبد تا آن جا كه این شورش درونی او به زایش اندیشه ای منجر می شود كه مولودش رنگی از گشایش و رهایش را دارد. رسیدن به این رهایی بر مثال نیل به هر امر پسندیده و نیكویی، مملو از حس شادمانی و نشاط است. ازاین رو طنزپرداز دو چیز را توأمان با یكدیگر در خود تجربه می كند: نشاط فكری و آزادگی كه هر دو این ها محصول رهایی از آن اموری هستند كه هرچند به ظاهر سخت و ستوار به نظر می رسند اما با مقهور شدن شان در ذهن و زبان طنزپرداز اینك دیگر شادی آفرین شده اند.1398/05/22
13:20:59
5.0 / 5
4757
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه