اندوه به خصوص كیك لیمویی منتشر گردید

اندوه به خصوص كیك لیمویی منتشر گردید عطر و تن: رمان «اندوه به خصوص كیك لیمویی» نوشته ایمی بندر با ترجمه لیلا حیدری منتشر گردید.


به گزارش عطر و تن به نقل از ایسنا، در معرفی ناشر از این كتاب آمده است: این رمان ماجرای دختری نوجوان است كه با خوردن تكه ای از یك كیك لیمویی، ناگهان به جهان پشت هر غذا دست می یابد؛ از احساسات كشاورزانی كه سبزیجات و میوه ها را كاشته اند تا حال و هوای رانندگان حامل آنها و فروشندگان مواد خوراكی، و مخصوصاً آشپزهایی كه آن غذا را پخته اند. بدین ترتیب، او از بسیاری اسرار مگو و ناگفته ها سردرمی آورد؛ از غم ها و شادی ها، حسرت ها و امیدها، وفاداری ها و بی وفایی‏ هایی كه آماده كنندگان هر غذا تجربه كرده اند. این دانستگی و كشف رمز و راز پشت هر غذا، اندوهبار است. خاصه كه قهرمان قصه ما برادری با بیماری روانی عجیبی دارد و همین، احوال و شرایط او را پیچیده تر كرده است. با این همه، او امیدوار است و چشم انتظار آینده ای روشن... اساساً رمان «اندوه به خصوص كیك لیمویی» داستانی است در ستایش امید، بخشندگی و روابط خواهر و برادری، و در شرح اهمیت هر غذایی كه آماده و پخته و صرف می شود.
ایمی بندر، نویسنده رمان «اندوه به‏ خصوص كیك لیمویی»، دكترای ادبیات و نوشتار خلاقه دارد و در آثارش شخصیت ‏هایی می ‏آفریند كه با توانایی های عجیبی به دنیای مردم عادی پا می گذارند. آثار او تابحال به ۱۶ زبان ترجمه شده، اما در بین آنها «اندوه به خصوص كیك لیمویی» جایگاه یكه و ممتازی دارد.
«اندوه به خصوص كیك لیمویی» كه در ۲۸۸ صفحه و با بهای ۴۰ هزار تومان از طرف نشر خزه به كتاب فروشی ها راه یافته است، بنا بر اعلام ناشر، پرفروش «نیویوركر» بوده و نخستین كتابی است كه از این نویسنده به فارسی منتشر می شود.
منبع:

1398/05/05
14:08:47
5.0 / 5
5328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
عطر و تن
atrotan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر و تن محفوظ است

عطر و تن

عطر و اودکلن و لباس مردانه و لباس زنانه